Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українцям варто готуватись до підвищення пенсійного віку

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсійний вік

    В Україні після закінчення повномасштабної війни знову постане питання перегляду пенсійного віку. Наразі офіційно ні в Кабміні, ні в парламенті розповідати про подібні плани не хочуть, питання традиційно викликає резонанс, проте у владі добре розуміють – іншого варіанта немає.

    08_98798.jpg (69.04 Kb)

    У всіх європейських країнах, окрім України, вік виходу на пенсію підвищили ще кілька років тому. Про те, коли та як можуть переглянути правила, читайте у матеріалі.

    Пенсійний вік мали підняти ще шість років тому, але натомість знизили пенсії

    МВФ наполягав на тому, щоб пенсійний вік в Україні підвищили ще 2016-го. Тоді уряд кардинально виступив проти такого непопулярного кроку. І хоча у більшості країн Європи пенсійний вік уже підвищили, українці все ще можуть вийти на заслужений відпочинок у 60 років.

    2017-го замість підвищення пенсійного віку для всіх запровадили гнучкий коридор. Хто виконав вимоги щодо стажу, може виходити на пенсію у 60, а решта – у 63 та 65 років. Крім того, в Україні знизили усі майбутні пенсії на 25%. Стільки коштує збереження українцям низького пенсійного віку.

    Наприклад, цього року із 35 роками стажу та середньою зарплатою можна отримувати пенсію у розмірі близько 4,3 тис. грн. Якби у 2017-му правила не змінили, то українець із такими ж умовами отримував би пенсію цього року у розмірі 5,7 тис. грн. Тобто, щоб дати можливість українцям раніше вийти на пенсію, розмір виплат для всіх зменшили. Зробили це, змінивши формулу розрахунку пенсії. Раніше за кожен відпрацьований рік можна було претендувати на 1,35% розрахункового заробітку, зараз – лише 1%.

    У комітеті з питань соцполітики OBOZREVATEL не стали офіційно коментувати ідею підвищення пенсійного віку, оскільки вона не має особливої популярності серед українців і традиційно викликає невдоволення. Однак при цьому і в комітеті, і в уряді погоджуються: без підвищення пенсійного віку не обійтись, рано чи пізно це станеться.

    "До кінця війни це питання не порушуватиметься", – пояснити у профільному комітеті Ради. Далі є два варіанти розвитку ситуації. Перший – пенсійний вік не підвищуватимуть до 2028 року. Другий - пенсійний вік підвищать раніше, після закінчення війни. Це залежить від багатьох факторів: і від ситуації на ринку праці, і від демографічної ситуації, і від вимог міжнародних кредиторів України.

    Важливо відзначити: депутати та Кабмін останні, хто хоче підвищити пенсійний вік, і так було завжди. Наприклад, у 2017-му заради того, щоб зберегти можливість виходу на пенсію у 60, зважилися навіть скоротити пенсії на чверть, які й без того були одними з найнижчих у Європі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми