Українці в Польщі поступово стають самодостатніми. Вони адаптуються до відсутності соціальних програм та починають добре заробляти.
Відповідно зросла кількість тих біженців з України, хто вже самостійно може оплатити собі житло. Таких українців вже на 18% більше порівняно з минулим роком, йдеться у дослідженні міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal.
"76% опитаних українців у Польщі винаймають житло власним коштом. 15% забезпечують житлом роботодавці. Усього 4% живуть за допомоги благодійних організацій, 3% прихистили поляки, яким уряд сплачує компенсацію, 2% досі живуть у тимчасовому житлі від держави", - сказано в повідомленні.
В агенції пояснили, що кількість людей, які винаймають житло самостійно значно виросла через низку причин. По-перше, рівень соціальних виплат у Польщі не дозволяє прожити без роботи, порівняно з такими країнами як Німеччина, Бельгія, Швейцарія. А рівень заробітних плат дає можливість винаймати окреме житло, тому українці працевлаштовуються та отримують гідні умови життя.
"Цифри показують, що українці вже стали самодостатніми у Польщі. Це пов'язано з адаптацією та відсутністю соціальних програм, як у більш багатих країнах Європи. Переважна більшість вже вивчили польську мову. Це допомагає влаштовуватися на роботу за фахом, отримувати високу заробітну плату та винаймати собі оренду житла. Я вважаю, що цей фактор вплинув також й на те, що більше ніж утричі зменшилась кількість тих, кого прихистили поляки в своїх домівках. Українці хочуть працювати, заробляти та бути самостійними", - говорить директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.