Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чехія хоче дозволити дітям заробляти гроші

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Чехія, робота. неповнолітні

    Допомога на кухні ресторану, адміністративна робота, продаж морозива або керування соціальними мережами. Це лише деякі з робіт, які з наступного року зможуть виконувати діти та підлітки у Чехії у віці 14 років та старше, не закінчивши обов’язкової шкільної освіти. Нині це неможливо.

    7413_word-image-80-e1689691916561-690x500.jpeg (40.54 Kb)

    Міністерство праці та соціальних справ планує змінити це у майбутній поправці до Трудового кодексу. Ідея полягає не лише в тому, щоби дозволити молодим людям заробляти додаткові гроші.

    «Дозвіл неповнолітнім виконувати легку працю під час основних канікул може позитивно позначитися і на бізнес-середовищі, оскільки роботодавці зможуть частково покрити дефіцит робочої сили влітку, коли працівники масово йдуть у відпустку. Це стосуватиметься не лише 14-річних, а й 15-, 16- та 17-річних, які не закінчили обов’язкову шкільну освіту», — йдеться у пояснювальній записці Міністерства праці.

    Будуть і певні обмеження. Зокрема, ці молоді люди зможуть підробляти лише під час літніх канікул, а не цілий рік. І лише з дозволу батьків, прийомних батьків чи інших законних опікунів.

    Обмеження стосуються тривалості робочого дня. Для неповнолітніх тривалість робочого дня становитиме не більше 35 годин на тиждень. Це означає, що їм не дозволять працювати більше семи годин на день. Понаднормові та нічні роботи будуть заборонені.

    Первинний медичний огляд обов’язковий. Суворі обмеження діятимуть і щодо занять. Досі виняток робився лише для художньої, культурної, рекламної чи спортивної діяльності, якою можуть займатися неповнолітні віком до 15 років без обов’язкового шкільного навчання. Тепер цей виняток буде поширений і на легку працю, яку в Законі про охорону здоров’я населення віднесено до першої категорії.

    До таких легких робіт можна віднести, наприклад, роботу вожатих і аніматорів у таборах або роботу помічників у готельному бізнесі, наприклад, на кухні або там, де не продаються алкогольні напої. Сюди також входять допоміжні канцелярські працівники (робота з кореспонденцією, призначення зустрічей, кур’єрська робота, тобто доставка листів та легких посилок), працівники кінотеатрів та продавці квитків, адміністратори соціальних мереж, перекладачі, репетитори для приватних занять, прибиральниці та домашня майстри, графічні та мультимедійні художники тощо.

    Наразі поправка проходить процедуру коментарів. Потім вона має бути схвалена урядом та законодавцями й підписана президентом. Планується, що закон почне діяти із січня наступного року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми