Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Поляки змінили своє ставлення до біженців з України: яка причина

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: біженці, Польща

    Серед поляків підтримка допомоги українцям безумовно знижується.

    2560_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Поляки змінили своє ставлення до біженців з України у зв'язку з "вимогливою позицією" і хотіли б зменшити обсяг допомоги, яку їхня країна надає українцям.

    Як повідомляє Rzeczpospolita, такі висновки останнього дослідження суспільного сприйняття українських біженців та мігрантів, проведеного наприкінці травня – на початку червня дослідницькою лабораторією Варшавського університету та економіко-гуманітарною академією у Варшаві.

    Серед поляків підтримка допомоги українцям безумовно знижується. Все більше і більше респондентів зазначають, що зміна їхнього ставлення пов'язана зі "ставленням до прав", яке мають біженці. Зменшення підтримки стосується практично всіх форм допомоги українцям, крім освіти.

    39,4% респондентів зазначили, що змінили своє ставлення до українців, найчастіше називаючи причиною "вимогливе ставлення" з їхнього боку. Ще 14,5% вказали, що "українці мають більше прав, ніж поляки".

    "Ми все ще хочемо допомагати, в цьому переконані 85% респондентів, але вже не так рішуче і беззастережно, як роком раніше або навіть в січні цього року", – заявив керівник проекту Роберт Станішевський.

    Тільки за п'ять місяців група тих, хто вважає, що Польща має допомагати Україні під час війни, зменшилася з 62% до 42%. Ще менше поляків - зараз 35%, - мають однозначно позитивне ставлення до допомоги, яку надає Польща; у січні таких людей було 47%.

    Чверть поляків говорить однозначне "ні" додатковій допомозі Україні. Відсоток тих, хто рішуче підтримує допомогу біженцям у Польщі, впав з 49% до 28%.

    Зростає група тих, хто хоче, щоб українці повернулися в свою країну після закінчення війни – таку думку висловлюють вже близько 70% поляків (у січні 2023 року таких було 53%).

    Оцінка респондентами соціальної допомоги, яку Польща надає українським біженцям, є однозначно поганою – 60% опитаних вже говорять "ні" рівному доступу до пільг, доступних полякам, а більше половини також проти надання пільг (рік тому таких було 37%) та фінансування харчування та проживання українців (було 20%).

    Українці в Польщі
    27 травня 2023 року стало відомо про те, що влада Польщі планує скасувати стан епідемічної загрози з 1 липня. Це означає, що візи та посвідки на проживання іноземців автоматично подовжувати більше не будуть.

    Станом на 8 червня 2023 року через війну в п'ять разів зросла кількість громадян України, які перебувають у Польщі з дітьми. Кожен третій громадянин України в Польщі заявляє, що його діти користуються виключно польською системою освіти.

    Половина громадян України, які проживають у Польщі, приїхали в країну з дітьми віком до 18 років. 38% респондентів визнають, що діти навчаються одночасно в польських та українських школах. 27% респондентів користуються тільки українською системою освіти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми