Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес назвав свої проблеми

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес, проблеми

  Український бізнес продовжує відновлюватися, однак уперше за понад 1,5 року опитування показало побоювання щодо небезпеки роботи в Україні, крім того, на друге місце вийшла нестача кадрів.

  4404_786f9b2eb4f4e0d1fd67e7e8d29e5e23_1.jpg (41.51 Kb)

  Про це йшлося в опитуванні підприємств NRES (New Monthly Enterprises Survey), проведеному Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) в грудні 2023 року.

  «У грудні 2023-го український бізнес продовжив відновлюватися, хоча частка підприємців, які розглядають розширення діяльності в наступні два роки, зменшилася. При цьому головною проблемою у своїй діяльності бізнес уперше за понад 1,5 року цього опитування вказав небезпеку своєї роботи. На другому місці - брак кадрів», — повідомила виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків.

  Частка респондентів, для яких небезпека роботи є суттєвою перепоною, зросла з 38% у листопаді до 53% у грудні - максимуму за весь час проведення дослідження (з травня 2022 року).

  Для малого та мікро-бізнесу основними перешкодами є зростання цін на сировину/матеріали/товари та дефіцит, також їм заважає проблема зменшення попиту. Мікробізнес удвічі частіше скаржиться на брак обігових коштів.

  Зазначається, що в грудні вперше за останні місяці очікування бізнесу на найближчі два роки погіршилися, але оптимісти все одно переважають песимістів.

  Частка тих, хто планує розширити діяльність, зменшилася з 24,2% до 19,1%, не планують змін протягом двох років 72% опитаних. А частка тих, хто прогнозує скорочення діяльності через два роки, зросла з 6,7% до 9,1%.

  Зазначається, що в грудні зросла як частка підприємств, які повідомили про пожвавлення ділової активності порівняно з попереднім роком — з 62,9% до 63,6%, так і частка тих, хто повідомив про погіршення ситуації, — з 12,6% до 13,2%, тоді як частка тих, у кого нічого не змінилося, знизилася до 23,2% з 24,6%.

  Згідно з дослідженням, про подальше відновлення свідчить і динаміка показників виробництва в грудні порівняно з листопадом: частка підприємств, що збільшили виробництво, зросла з 29,6% до 34,4%, а частка тих, що скоротили виробництво, зменшилася з 18,3% до 16,8%.

  Очікування

  Що стосується очікувань бізнесу, то на наступні 3−4 місяці вони залишаються позитивними. Частка підприємств, які планують зростання виробництва в найближчі 3−4 місяці, становить 38,5%, зниження виробництва очікують лише 5,3%.

  Як бізнес сприймає державу
  Згідно з результатами, 25% опитаних не змогли відповісти на запитання, 33% - бачать у державі регулятора, 31% - перешкоду, 7% називають державу партнером, 2% - ворогом і 1% - другом.

  «Такий розподіл відповідей вказує на важливість діалогу з бізнесом під час формулювання державної політики», — зазначив старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми