Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Покарання за зберігання дров в Україні: деталі

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зберігання дров, штрафи

    Законопроєкт про посилення покарання за зберігання дров в Україні не має зачепити сільське населення, яке переважно саме так опалює житло. Прописані норми, за якими виявлятимуть порушників, розраховані лише для незаконних пилорам та покликані для боротьби з вирубуванням лісу.

    2079_drova.jpg (56.13 Kb)

    Про це повідомив один з авторів законопроєкту №9665, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк ("Слуга народу"). Він назвав неправдивою інформацію про те, що проголосований Радою законопроєкт забороняє населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджувальних документів.

    Павлюк наголошує, що законопроєкт направлений проти "чорних лісорубів" (незаконних пилорам) і не стосується деревини побутового обсягу. Мета документу: зупинити незаконні вирубування лісів.

    "Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 куб. м соснових дров або 15 куб. м дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом", – зауважив нардеп.

    Кримінальна відповідальність за зберігання дров настає, якщо сума за дрова перевищує 30 тис. грн. Згідно з даними ДроваЄ, цього вистачить, аби закупити 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба.

    "Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме. Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності", – запевняє Максим Павлюк.

    Він наголосив, що норми закону запрацюють не раніше, аніж з початком підготовки до наступного опалювального сезону. "Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог", – пояснює депутат.

    Нове покарання за заготівлю дров в Україні: подробиці скандального законопроєкту

    10 жовтня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665, який вносить зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів, посилюючи відповідальність за незаконне зберігання деревини. Такою вважатиметься деревина, що не має документів, підтверджуючих її походження. Зокрема він передбачає такі покарання:

    якщо вартість збереженої деревини перевищує 30 тисяч гривень, власнику загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі;
    якщо вартість дров є меншою за 30 тисяч гривень, передбачено адміністративну відповідальність зі штрафом від 34 тисяч гривень.
    Авторами є група нардепів від фракції "Слуга народу", один представник фракції "Довіра" та декілька позафракційних. Крім Павлюка, це Владлен Неклюдов, Сергій Іонушас, В'ячеслав Медяник та інші.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми