Інфляція в лютому має сповільнитися, а гривня зміцнитися.
Попри девальваційний початок лютого, експерти обіцяють, що стане краще.
"Зараз бачимо сплеск курсу до 25 грн/$, викликаний тим, що Нацбанк відмовився від його регулювання, але до кінця місяця гривня повинна зміцнитися до 21-22 грн/$, тобто до курсу, який фактично був в січні на неформальному ринку. І на інфляції цей сплеск не позначиться, оскільки курс 21-22 грн/$ вже закладений в ціну товару, – переконаний аналітик МЦПД Олександр Жолудь.
Причина зміцнення гривні в тому, що, за прогнозами Жолудя, має збільшитися пропозиція валюти як за рахунок експортерів , так і за рахунок банків з іноземним капіталом. Останні не продавали валюту за індикативного курсу (16-17 грн/$), так як їх керівництво побоювалося, на відміну від наших банкірів, вводити різні "комісії за послуги", що підвищували курс ВКВ до реального (з 16-17 до 21-22 грн за долар і більше – Авт).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на продукти в Криму завищують росіяни
У підсумку інфляція в лютому буде 2,5-2,8% за рахунок подальшого підвищення цін на імпортні товари (паливо, автомобілі, побутова техніка, фрукти) і на вітчизняні фрукти і овочі. Річну інфляцію Жолудь поки прогнозує на рівні 24-25%.
Президент Украналітцентру Олександр Охріменко також каже, що інфляція в лютому сповільниться.
"Щоб долар подешевшав, НБУ треба терміново скасувати обмеження на покупку валюти (не більше ніж на 3000 грн на день в одні руки як для фізичних, так і для юросіб) і "затиснути" гривню, створивши її дефіцит на ринку, але поки цього не видно", – зазначив Охріменко.