Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Нова хвиля подорожчання - цінники не встигають друкувати

  • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: ціни, продукти харчування

    Одразу після свят нашій нацвалюті стало зле. За кілька днів долар здорожчав на дві гривні, чим добряче налякав українців. Вони вже добре знають - услід за новими цінниками в обмінках, слід чекати нових і у магазинах.

    5855_f_9997692231366032982.jpg (64.94 Kb)

    Телефони, планшети, навушники. Вся техніка у цьому магазині - не наша. Купують її за долари та євро. І хочть цінники у гривні - формують їх відповідно до курсу валюти. Цього тижня кажуть, ще не переписували. Водночас якщо нацвалюта не укріпиться уже з наступного, ціни можуть змінити.

    "На сайті у нас змінюється курс регулярно, прив'язаний до долара, а в магазині зараз стоїть фіксований курс. Зараз чекаємо все-таки, що буде далі з доларом. Фізично не можемо щодня друкувати цінники, щоб змінювати курс відповідно до курсу валют, який зараз на ринку", - говорить адміністратор магазину техніки Віктор Сененко.

    Подорожчати можуть і імпортні харчі уже через два-три тижні. Поки що мережі розпродують раніше завезене, тому змінювати цінники не наважуються. Якщо долар буде понад 27 гривень, підуть угору і ціни на вітчизняне. Адже навіть яйце у собівартості має імпортну складову - корми для курей та енергоресурс. Вищі ціни уже в лютому будуть і на найдешевший - соціальний сегмент. Бо він користується найбільшим попитом. - До лютого ми можемо отримати подорожчання найнеобхідніших для нас продуктів харчування відсотків на 12, може, навіть і більше. Щодня ми їх ставимо на стіл, щодня купуємо, відповідно вони будуть дорожчати швидше всього, - розповідає директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Водночас аналітики кажуть, купівельна спроможність українців впала, тож це може стримати ціни. Торговельні мережі боротимуться за покупця і зменшуватимуть свої націнки.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці готуються до чергового стрибка цін

    "В зимовий період, коли значна частина коштів спрямовується на сплату комуналки, тим більше ця купівельна спроможність обмежена. Якщо торговельні мережі прагнутимуть зберегти свого покупця і зберегти обороти цієї продукції, то вони змушені будуть зменшити свої апетити", - каже Ярослав Жаліло, науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України.

    Крім того, зіграти на руку українцям може торговельне ембарго Росії. Те, що Кремль заборонив ввозити - виробникам потрібно буде продавати в Україні. Перш за все мова йде про молочні продукти та м'ясо. Не здорожчає і пальне. 80 відсотків на наших заправках - імпорт. Однак ціна на нього залежить не лише від курсу долара, а перш за все від світової ціни на нафту, а вона - невпинно падає.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми