Тарифи. Ціни. Штрафи, Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У ВР невдовзі з’явиться президентський законопроєкт

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: закон, відповідальність за корупцію

    У Верховній Раді найближчим часом має з’явитися президентський законопроєкт щодо посилення відповідальності за корупцію. Володимир Зеленський пропонує у воєнний час прирівнювати її до державної зради. Поки що зі ЗМІ відомо, що термін позбавлення волі за корупційні злочини можуть підвищити до 15 років, можуть скасувати можливість внесення застави, а частину справ передати СБУ.

    9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Як в інших країнах у мирний час карають чиновників-корупціонерів, дослідили журналісти порталу «Слово і діло».

    На сьогоднішній день, згідно з Кримінальним кодексом України, за корупцію може загрожувати до 12 років позбавлення волі, штраф, конфіскація майна та заборона обіймати деякі посади.

    Аналогічний тюремний термін й штраф загрожує чиновникам-корупціонерам у Польщі та Туреччині.

    У Франції та Великій Британії корупціонерам загрожує до 10 років позбавлення волі та штраф. У Франції суми штрафів чималі - можуть сягати мільйона євро.

    У Німеччині суддів-корупціонерів можуть ув’язнити на строк до 10 років, інших чиновників — на строк до 5 років. І також передбачено штраф.

    В Італії для суддів-корупціонерів теж суворіше покарання — від 6 до 20 років позбавлення волі. Іншим чиновникам може загрожувати до 10 років ув’язнення. Крім того, корупціонерам забороняється обіймати державні посади.

    У Канаді чиновників-корупціонерів карають позбавленням волі на строк до 14 років, у США — до 15 (плюс штраф).

    Найм’якіше покарання за корупцію (з країн, які ми розглядаємо) — у Фінляндії: максимум 4 роки в’язниці та штраф. Фінляндія є одним із лідерів у рейтингу сприйняття корупції, який складає Transparency International. Україна в останньому рейтингу посіла 116-те місце.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми