Новий податковий кодекс не зняв питання щодо надходжень ПДВ, які в два рази перевищують надходження від доходів з фізосіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні останній день подачі держбюджету 2014
Держава по-справжньому зацікавлена у зростанні доходів громадян, так як сплачені з них податки відіграють провідну роль у формуванні бюджету країни. Проте в Україні податки з трудових доходів ніколи не мали значення бюджетоутворюючих . Про це співробітник ім.Птухи НАН України, кандидат економічних наук Лідія Ткаченко.
Експерт зазначила, що в першій декаді 2000-х років, податок з доходів фізичних осіб забезпечував 18-22% загальної суми податкових надходжень, або 15-17 % загального обсягу доходів зведеного бюджету країни.
"Дворічна практика реалізації норм Податкового кодексу свідчить, що Україна досі не визначилася з розстановкою фіскальних акцентів. Курс на впровадження прогресивної шкали оподаткування повинен був відкрити перспективи для збільшення доходів населення. Однак на практиці роль цього податку залишається за податком на додану вартість", - констатує Лідія Ткаченко.
За її словами, в 2012 р. надходження від податку з доходів фізичних осіб до зведеного бюджету України становили 68,1 млрд грн, тоді як від податку на додану вартість - 138, 8 млрд грн, тобто вдвічі більше.
"Можна стверджувати, що без податкової реформи з перенесенням акцентів з податку на валову додану вартість на інструменти прямого оподаткування поточних доходів домогосподарств не варто чекати високих зарплат в Україні", - зазначила вона.
Нагадаємо, що "Бізнес" раніше писав: Азаров радить "носити на руках" платників податків