Україна підготувала юридичну відповідь Росії та питання штрафу за недобір газу.
Україна не планує виплачувати Росії 7 млрд доларів за недобір газу.
Керівник Міненерго Едуард Ставицький повідомив, що найближчим часом Київ відправить Росії аргументовану відмову на її фінансові претензії.
Україна буде наполягати на тому, що вчасно повідомила "Газпрому" про зменшення споживання і не отримала письмових заперечень, а також на те, що російська сторона підписала акти приймання-здачі спожитого в минулому році газу.
"Нам виставлений рахунок за обсяг, який Україна взагалі не брала. Тому я вважаю, що з юридичної точки зору Україна виконала всі свої зобов'язання", - заявив учора профільний міністр Едуард Ставицький.
"Зараз юристи вивчають боргову вимогу "Газпрому" з тим, щоб надати юридично виважену відповідь", - сказав Ставицький.
Також чиновник підкреслив, що ніякого конфлікту між "Нафтогазом" і "Газпромом" немає, просто йде юридичний процес.
"Так, я скажу відверто, це малоприємний факт, але ми ставимося до нього з розумінням", - зазначив Ставицький.
Міністр юстиції Олександр Лавринович вчора сказав, що претензії "Газпрому" виходять з тексту договору.
"Але в той же час в цьому договорі є й інші позиції, які можуть бути використані для того, щоб опонувати вимогам російської монополії", - заявив Лавринович, відмовившись від докладніших коментарів.
У Міненерго повідомили, що відповідь "Газпрому" вже "фактично готова і найближчим часом буде відправлена". "
Перш за все, що стосується штрафів за недобір газу або принципу take-or-pay, то вони визначалися у пунктах 6.5 і 6.6 угоди, які були скасовані "харківськими угодами". Тому про штрафи не йдеться. Але в договорі дійсно йдеться про покупку певного обсягу газу, який ми не купили по причині його дорогої ціни", - розповів співрозмовник видання.
За його інформацією, головні аргументи України в суперечці з російським монополістом - це пункт 3.8 договору, де сказано, що кількість газу, зазначеного в комерційному акті приймання-здачі, і його вартість є остаточними.
"Оскільки російська монополія підписала акти приймання-здачі за минулий рік, ми вважаємо, що ми їм більше нічого не винні", - переконані в Міненерго.
У свою чергу, в "Газпромі" вчора від офіційних коментарів відмовилися.
Тим не менш, джерела підтвердили, що письмова відмова споживати газ від України насправді була отримана, а всі акти приймання-здачі за підсумками 2012 підписані.
"Але погодження увазі наше письмову згоду, а не відсутність відмови", - вважає співрозмовник в "Газпромі".
У Росії обіцяють задуматися про міжнародний арбітраж проти України у випадку, якщо рахунок не буде оплачений. Тим не менш, аналітики впевнені, що справа навряд чи дійде до суду.
"Швидше за все "Газпром" знайшов ще один аргумент для тиску на Україну в процесі переговорів щодо створення консорціуму на базі ГТС", - вважає директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Додати коментар