Через західні санкції "Пошта Росії" була змушена перейти на ручне сортування листів, оскільки значна частина іноземного логістичного обладнання вийшла з ладу або блокується дистанційно виробниками, а вітчизняних аналогів критично бракує. Це спричинило масові затримки в доставці кореспонденції – листи йдуть по кілька тижнів, іноді понад місяць, навіть у межах одного регіону.
Про це повідомляють росЗМІ. Це не просто ускладнило роботу держпідприємства, а й викликало широкий резонанс у суспільстві, зокрема серед чиновників і журналістів.
Згідно з заявою заступника генерального директора "Пошти Росії" Алана Козонова, логістичне обладнання, яке активно використовувалося на сортувальних центрах, у значній мірі залежало від західних постачальників. Після введення санкцій частина обладнання вийшла з ладу, а деяке стало недоступним через дистанційне блокування з боку зарубіжних компаній.
Російських аналогів для повноцінної заміни наразі не вистачає, а ті що є не можуть забезпечити належну ефективність. Найбільший сортувальний центр, який обслуговує Росію нині працює в ручному режимі в кілька змін.
Ручна логістика не витримує навантаження. Прості листи між регіонами Росії йдуть по кілька тижнів, інколи понад місяць. Так, листи з вітаннями від чиновників, як-от наводять росЗМІ, від губернатора Курської області Олександра Хінштейна, доходять до адресатів із серйозним запізненням, часто – вже після дати актуального свята.
Ця проблема стосується не лише громадян, а й високопосадовців. Сенатори Ради Федерації публічно висловили своє невдоволення та навели приклади особистих затримок у кореспонденції.
Окрім технічних проблем, у "Пошти Росії" – серйозна фінансова нестача. Для модернізації 25 тисяч сільських поштових відділень до 2030 року потрібно 113,9 мільярда рублів. Проте в бюджеті на 2025 рік передбачено лише 500 мільйонів. У такому темпі, за словами експертів, оновлення триватиме понад два століття.