Скоро звичний для всіх Wi-Fi повинен стати набагато швидшим.
Компанія Wi-Fi Alliance приступає до сертифікації смартфонів, ноутбуків, роутерів та інших пристроїв, які будуть підтримувати високошвидкісний стандарт Wi-Fi під назвою WiGig. Особливість стандарту полягає в тому, що він фактично подвоює максимальну швидкість Wi-Fi відносно його нинішніх показників. Девайси з підтримкою WiGig з’являться вже в 2017 році.
Відповідно до звітів Wi-Fi Alliance, WiGig буде працювати тільки на короткій дистанції (близько 10 метрів). Кевін Робінсон, віце-президент з маркетингу Wi-Fi Alliance, назвав таке рішення “кімнатною технологією”.
Незважаючи на те, що 10 метрів – це досить серйозне обмеження для WiGig, можливостей у нової технології буде достатньо. Найцікавіша стосується віртуальної реальності. В даний час для повноцінного використання VR-шолома в парі з ігровою консоллю або PC потрібні дроти, тому що бездротові стандарти не можуть забезпечити необхідну швидкість передачі даних. Дроти ж, у свою чергу, заважають руху, дещо обмежуючи можливості занурення у віртуальну реальність. Тоді як стандарт WiGig по швидкості повинен якраз підходити для використання VR-гарнітури, і користувачі зможуть нарешті відмовитися від проводового з’єднання, яке їх сковує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple презентувала новий ноутбук MacBook Pro
Нову технологію також зможуть використовувати провайдери і власники публічних точок доступу в Інтернет. WiGig працює з тими ж хвилями, які використовують сервіси на зразок Alphabet Access (колишній Google Fiber) і Starry (стартап засновника Aereo) для забезпечення бездротового доступу в Інтернет на високих швидкостях, як вдома, так і у вуличних умовах. Карл Робінсон не забув відзначити, що WiGig може в майбутньому знайти застосування і на спортивних стадіонах.
Більшість сучасних смартфонів, ноутбуків і роутерів підтримують Wi-Fi стандарту 802.11 ac, максимальна швидкість якого теоретично становить 4,5 Гбіт/с. А прийдешній стандарт 802.11 ad, який підтримує WiGig, теоретично зможе розігнатися до 8 Гбіт/с. Перші моделі маршрутизаторів з підтримкою 802.11 ad вже з’явилися у продажу.
WiGig як такий не є новинкою – стандарт вже використовується декілька років в окремих сферах. Але офіційна сертифікаційна програма Wi-Fi Alliance стала початком масового розвитку цієї технології.