IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Шахраї почали викрадати номери телефонів українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: мобільні телефони

    Оператори радять приходити і реєструватися, а експерти з безпеки - не передзвонювати незнайомцям.

    1728_mobilni-operatory.jpg (46.51 Kb)

    В Україні набирає обертів новий вид шахрайства – у людей крадуть номери мобільних телефонів. Абоненти вже втрачають гроші, якими поповнювали рахунки, але ризикують втратити ще більше.

    Така історія трапилася з Ігорем. Чоловік продавав в Інтернеті гітару. Одного разу побачив на телефоні кілька пропущених дзвінків з різних номерів. Передзвонив. Люди назвалися покупцями. Правда, вели себе підозріло.

    "Вони розмовляли так: "Ха, Ігорьок, здрастуй!"; абсолютно не розбиралися в інструменті, просто підтримували розмову. Головна їх мета була, як мені здалося, щоб я їм передзвонив. На наступний день від мобільного оператора надійшло SMS, що номер заблокований. Чоловік вважає: один зі зловмисників під виглядом власника телефону, назвав останні вхідні дзвінки – спровоковані самими ж шахраями, щоб заблокувати сім-карту і зробити її дублікат", – говорить жертва шахраїв.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "План Маршалла" розпочинає свою дію

    На розблокування телефону у Ігоря пішло кілька днів. Злодії тим часом за допомогою дубліката SIM-карти вкрали з рахунку п'ятдесят гривень. Однак, зазіхали на значно більше – доступ до банківських заощаджень.

    "Для шахрая ця інформація – це інструмент отримання підтверджень від банку. Наприклад, коли він буде проводити операції по платіжній картці обманутого громадянина, то підтвердження будуть приходити від банку саме на цей номер", – говорить експерт з безпеки Олексій Красюк.

    Мобільний оператор запевняє: допомогти в цій ситуації нічим не міг. Адже Ігор – не є контрактним абонентом, отже, анонімний. Хоча способи убезпечити себе ж є.

    "Ви можете прийти в будь-який салон і сказати "Хочу зареєструватися". Там вносять ваші паспортні дані в базу, потім можна завести свій пароль, слово-код і тоді дублікат SIM-карти видадуть тільки після того як ви називають це слово-пароль", - розповідає прес-секретар мобільного оператора Вікторія Павловська.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми