Зі слів засновника компанії, найголовніше – добре робити свою справу.
Huawei заявила, що готова до введених з боку США обмежень, а внесення до чорного списку компаній, яким заборонено співпрацю з резидентами США без спеціальної ліцензії від влади, дуже не позначиться на роботі. Таку заяву зробив засновник Huawei Жень Чженфей на прес-конференції, йдеться у повідомленні прес-служби компанії.
З його слів, найголовніше для компанії – добре робити свою справу. "Те, що робить американський уряд, ми контролювати не можемо", – сказав він. Жень уточнив, через дії США темпи зростання компанії можуть дещо сповільнитися. Бізнесмен зазначив, що у першому кварталі операційні доходи Huawei порівняно з аналогічним періодом 2018 року зросли на 39 відсотків, у квітні було зниження до 25 відсотків. "Можливо, до кінця року знову буде зниження, але до негативного зростання справа не дійде. І галузь від цього не постраждає", – сказав він.
Дональд Трамп 15 травня підписав розпорядження, яке оголошує надзвичайний стан у США і забороняє американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання, виготовлене фірмами, які представляють загрозу нацбезпеці країни. До чорного списку компаній потрапила Huawei, яку до цього неодноразово звинувачували у зборі персональних даних користувачів і передачі їх владі Китаю.
Згідно з новими правилами, компанія може співпрацювати з американськими резидентами тільки зі спеціальною ліцензією. Про припинення роботи з китайською компанією оголосили Google, Intel, Qualcomm, Xilinx і Broadcom. Однак уже 21 травня у США надали виробнику смартфонів тимчасові послаблення на 90 днів у введених проти нього обмеженнях.
Нагадаємо, 20 травня стало відомо, що корпорація Google перериває співпрацю з Huawei. У китайській компанії залишиться доступ до Android, але тільки в тій версії, яка знаходиться у відкритих джерелах. Huawei не зможе використовувати сервіси та програми Google, зокрема магазин додатків Google play та електронну пошту Gmail.
Загалом економічні відносини Китаю і США продовжують загострюватися. Так, з 10 травня США підвищили мита щодо китайських товарів з 10% до 25% на загальну суму 200 млрд доларів. Президент США Дональд Трамп також доручив почати процес підвищення мит на продукцію з КНР ще на 300 млрд доларів. Свої дії американська сторона пояснила тим, що Пекін відходить від домовленостей, досягнутих раніше на консультаціях з торговельних питань.
У відповідь влада Китаю заявила 13 травня, що з 1 червня 2019 року запровадять відповідні мита щодо понад 5 тис. товарних позицій з США на загальну суму 60 млрд доларів.
Согласно новым правилам, компания может сотрудничать с американскими резидентами только со специальной лицензией. О прекращении работы с китайской компанией объявили Google, Intel, Qualcomm, Xilinx и Broadcom. Однако уже 21 мая в США предоставили производителю смартфонов временные послабления на 90 дней во введенных против него ограничениях.