Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Авто не в тренді: чому українці перестали купувати машини?

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: авто

    У березні 2015 на українських заводах було вироблено всього 430 автотранспортних засобів.

    2136_13965204_autorinok.jpg (58.92 Kb)

    Весна розпочалась для продавців автомобілів погано – в березні продажі впали до 2579 одиниць. “Це найнижчий показник не тільки за перші три місяці поточного року, але і з початку століття”, – резюмують в асоціації “Укравтопром”. У порівнянні з березнем 2014 року ринок скоротився майже в п’ять разів, навіть порівняно з лютим цього року продажі впали більш ніж на 20%.

    У порівнянні з першим кварталом 2014 року український ринок нових автомобілів зменшився майже на 80% – за три місяці в Україні було реалізовано та поставлено на облік ДАІ всього 8867 од. автотранспорту, на відміну від 41 тис., зареєстрованих в першому кварталі минулого року.

    Низький попит призвів і до серйозного скорочення обсягів виробництва автомобілів. У березні 2015 на українських заводах було вироблено 430 автотранспортних засобів – легковиків, вантажівок, автобусів, – що на 92% менше результату минулорічного березня. Всього за перший квартал поточного року в Україні було вироблено 922 одиниці автотранспорту, що на 93,5% менше результату аналогічного періоду минулого року.

    Втім, на тлі падіння продажів нових машин, зріс ринок автомобільного секонд-хенду. “У березні 2015 року було зареєстровано 1821 автотранспортний засіб, який перебував в експлуатації, що становить 41% від загального обсягу продажів. Щодо показника березня минулого року кількість зареєстрованих вживаних автомобілів зросла на 63%”, – відзначають в “Укравтопромі”.

    Зрозуміти зміну пріоритетів нескладно – пропозиція на ринку вживаних автомобілів значно вища попиту. Ціни значно нижчі, ніж на нові авто, до того ж не завжди прив’язані до курсу валют, а знижка активно обговорюється з покупцем. “Ми купували стару машину, зафіксувавши курс по 16 гривень за долар. На” чорному “ринку в той час за долар просили 20 гривень і вище”, – розповідає киянин Олександр Єгоров.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топовий Ford Mondeo розсекречено

    Витратний матеріал

    Причина падіння попиту на автомобілі – девальвація гривні і різке падіння доходів українців. Адже вартість нової машини прив’язана до курсу валют. Гривня вже за минулі півтора року, по відношенню до долара, просіла майже в три рази. Відповідно і ціна на імпортні авто виросла на аналогічну величину.

    “Минулого року ми встигли купити нову іномарку за 220 тисяч гривень, тоді курс був близько 11 грн за долар. Зараз така машина в автосалоні коштує понад 375 тисяч … Кому в Україні такі ціни по кишені?”, – Міркує киянин Олег Бойко.

    Купити в кредит автомобіль практично неможливо. За минулий рік ринок автокредитування зменшився майже на 80%. Ставки, нехай і незначно виросли, до 18-19% річних (на 1,5-2%), все-таки не по кишені нашим співвітчизникам. До того ж ті поодинокі банки, які цю послугу досі пропонують, висувають дуже жорсткі вимоги до позичальників і розміру початкового внеску – він повинен становити не менше 30% від вартості авто.

    Не на користь придбання авто служать і супутні витрати на його обслуговування. Так, наприклад, наприкінці березня подорожчало автострахування. Ще торік страховка для авто коштувала близько 450 гривень, цього року обійдеться в 1200.

    Різко подорожчав і бензин, люди стали частіше їздити на поїздаї та автобусах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми