Відразу декілька автомобільних концернів просувають в США законопроект, який визнає незаконними будь-які спроби самостійного “неавторизованого” ремонту або тюнінгу автомобілів.
Виробники намагаються використати Закон про авторство в цифрову епоху (Digital Milennnium Copyright Act, DMCA), який був прийнятий в США для боротьби з інтернет-піратством.
Консорціум, очолюваний концерном General Motors, стверджує, що сучасний автомобіль настільки напханий електронікою і різним програмним забезпеченням, що будь-яке втручання в його роботу може бути небезпечним і навіть смертельним. Як повідомляє Electronic Frontier Foundation, фактично автовиробники хочуть прирівняти автомобілі до “мобільних пристроїв”. Причому, судячи з їх заяв, людина, що купила автомобіль, не є його власником, а просто використовує чужу інтелектуальну власність упродовж тривалого часу. Особливо безглуздо звучать звинувачення з боку виробника тракторів і сільгосптехніки John Deer, представники якої стверджують, що стороннє втручання в програмне забезпечення дозволить слухати в транспортних засобах піратську музику. Якими розважальними системами оснащена техніка John Deer громадськості невідомо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АвтоВАЗ зняв рекламу Lada в голлівудському стилі
Нині включити автомобілі в DMCA хочуть 13 великих автовиробників: General Motors, BMW Group, FCA USA LLC, Ford Motor, Jaguar Land Rover, Mazda, Mercedes – Benz USA, Mitsubishi Motors, Porsche, Toyota, Volkswagen Group America і Volvo Cars North America. Цікаво, що Tesla, автомобілі якої буквально напхані різною електронікою і програмним забезпеченням, відмовилася приєднається до цих виробників.