Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Б/у авто з ЄС набувають шаленої популярності

  • Джерело: autonews.ua.  → Ключові теги: авто

    Авто на польських «бляхах» приваблюють українців своєю дешевизною, навіть якщо експлуатація цих автомобілів не без проблем. Цей бізнес вигідний і європейцям, оскільки дозволяє отримати гроші за авто, якого так чи інакше необхідно позбутися.

    8377_avtomobili-bu.jpg (65.64 Kb)

    Автомобілі до 2010 року в ЄС дешеві через низький попит на них. Вони не відповідають сучасним екологічним нормам, тому їх обклали великими податками і утримувати їх невигідно. Для старих автомобілів у Євросоюзі передбачена утилізація. При купівлі авто громадяни країн ЄС платять утилізаційний збір, який в різних країнах становить 45-200 євро.

    При передачі машини на розбирання ця сума повертається. Таку ж систему намагалися ввести в 2013 році і в Україні, але у нас утилізаційний збір викликав справедливе обурення, адже його сума склала 550 євро, тобто в кілька разів вище, ніж в ЄС. Не дивно, що через рік його скасували.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт дав прогноз по курсу гривні до 2020 року

    А в Європі ця схема дуже розвинена. Всього там налічується понад 300 шредерних підприємств. До речі, близько 95% вузлів автомобіля продають на вторинну переробку, тому бізнес прибутковий. Раніше в тій же Німеччині при утилізації власнику навіть платили 2500 євро, однак кілька років тому від такої практики відмовилися. Тому сьогодні автомобілістам з ЄС вигідніше продати автомобілі нехай навіть за кілька сотень євро, ніж здати на утилізацію і отримати набагато меншу суму.

    Тим більше, треба враховувати ще один нюанс. В окремих європейських країнах є ще й штрафи за кинуті старі автомобілі. У Франції за кинуту машину власник заплатить штраф у розмірі 75 тис. євро.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми