Транспорт та авто Автор: admin Друкувати

Засновник компанії Roosh про розвиток AI та його вплив на українську бізнес-сферу

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Roosh, Сергій Токарєв

  Мало хто замислювався над тим, який величезний крок зробила сфера штучного інтелекту за останні десять-п'ятнадцять років. Машинні алгоритми тепер можуть писати або перекладати тексти, підбирати товари в онлайн-магазині, керувати безпілотним транспортом, охороняти квартири і займатися домашніми клопотами замість людини.

  real_e38ac91e-5d--b93f-b045a4096b2c.jpeg (26.62 Kb)

  Інвестор Сергій Токарєв про впровадження штучного інтелекту в ІТ-сферу України

  За спостереженнями Сергія Токарєва, фаундера IT-проекту Roosh та венчурної студії Pawa, розвиток AI-технологій був не лише стрімким, а й гучним. У медіа-просторі активно обговорювалися машинне навчання, нейромережі, BigData — все було у полі уваги та на слуху. Але незважаючи на це, інновації увійшли у повсякденність дуже плавно і обережно, і ніхто не зрозумів, у який саме момент наш світ змінився до невпізнання.

  За даними дослідницького університету Стенфорда, протягом останніх п'яти років обсяги фінансування AI-проектів збільшилися з 12,7 до 67,9 млрд. доларів США. Тим часом, аналітики прогнозують, що до кінця поточного десятиліття ці темпи прискоряться в середньому до 40% на рік.

  Цілком закономірно, що такий великий потік капіталу всередині однієї ніші став помітним у глобальних масштабах, розмірковує Сергій Токарєв. Розвинені держави зацікавилися феноменом штучного інтелекту і почали перегони за звання першої інноваційної держави, впроваджуючи AI повсюдно: у торгівлю, логістику, охорону здоров'я, у фінансовий сектор.

  Як і в усьому світі, в Україні технології машинного інтелекту торкнулися багатьох сфер діяльності, у тому числі підприємницької. У країні стали з'являтися високотехнологічні стартапи, а у людей зріс інтерес до професії айтішника.

  «В Україні працює 28 компаній та 2000 розробників, які спеціалізуються безпосередньо на ШІ. Враховуючи те, як швидко розвивається ринок, попит на них продовжуватиме зростати», — висловив думку інвестор.

  До відомих українських AI-проектів увійшли мобільний додаток Reface, інвестором якого виступив Сергій Токарєв, а також онлайн-сервіс для коригування текстів Grammarly. Обидва продукти завоювали визнання як на внутрішньому, а й у зарубіжному ринку.

  Глава Roosh зазначає, що проектів, які застосовують штучний інтелект у роботі, могло бути значно більше. Однак більшість стартапів спочатку тримають курс на Захід. Їм вигідніше реєструвати свої розробки не в Україні, а в офшорних регіонах, і причин тому  кілька.

  Насамперед це пов'язано з низкою проблем та ризиків, з якими стикаються стартапи, намагаючись запуститися у себе на батьківщині. Переважно це ймовірність тиску на галузь з боку правоохоронних органів. Також можуть виникати труднощі на етапі побудови та просування бізнесу — найчастіше через брак експертизи у молодих фаундерів.

  «Українські підприємці часто програють іноземцям у досвіді, стратегічному мисленні, організації розробки і тому ж фандрайзингу. Багато хто не вміє залучати гроші інвесторів, адже просто не розуміє, що для них важливо і які фактори варто враховувати», — перераховує Сергій Токарєв.

  Що стосується обсягів інвестицій у вітчизняні AI-бізнеси, то поки що точних статистичних даних щодо них мало, але практика показує, що іноземний ринок зацікавлений у них і готовий вкладати кошти в їх розвиток. Наприклад, стартап Reface свого часу зумів завоювати довіру американського венчурного фонду Andreessen Horowitz і залучив 5 млн. доларів під час раунду, який очолив цей фонд.

  Загальна зацікавленість сегментом машинного інтелекту спричинила зміну освітньої системи в Україні. З'явилося безліч онлайн-майданчиків, курсів, шкіл, де всі бажаючі можуть отримати необхідні знання та навички для роботи над AI-продуктами. Здебільшого цим займаються приватні навчальні заклади.

  «Роботодавці високо цінують випускників спеціальності Data Science Українського Католицького Університету. Ще одна сильна програма аналізу даних є в Київській Школі Економіки», — наводить приклади Сергій Токарєв.

  З класичною освітою справи не так добре, застерігає інвестор, проте представники бізнесу компенсують ці недоліки шляхом формування ком'юніті навколо сфери AI і ML. Вони створюють екосистему, в якій IT-фахівці можуть ділитися експертизою один з одним, збільшувати багаж знань та отримувати підтримку у процесі реалізації власних ідей.

  Яскравими прикладами таких ініціатив є проект AI House для популяризації штучного інтелекту, автором якого став Токарєв, а також венчурна студія Pawa, яка допомагає розвивати, тестувати та підтримувати стартапи, які впроваджують машинне навчання у свої продукти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми