Влада та політики, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Transparency International Ukraine проти заяви Зеленського

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Зеленський, корупція, держзрада

  У Transparency International Ukraine відреагували на заяву президента Володимира Зеленського щодо прирівняння корупції до держзради. Організація виступила проти такого заходу і назвала свої аргументи.

  2555_d1c34ca3fd3276dbc6ce0e9e714b31bc_1653465825.jpg (25.62 Kb)

  Про це йдеться у повідомленні Transparency International Ukraine.

  «Боротьба з корупцією — це виклик для України, але не лише для нас. Це проблема для всього світу теж. І тому завжди варто пам’ятати, що лише посиленням відповідальності за корупційні злочини знизити рівень корупції неможливо. Адже системні глобальні проблеми потребують таких самих системних, а не популістичних і точкових, рішень», — йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що одна з цілей корупційних злочинів — фінансова вигода. Тож ефективно запобігати та боротися з такими правопорушенням варто, прибравши можливості для такої вигоди та забезпечивши невідворотність покарання за ці злочини.

  «Зрештою, досвід країн із найбільш суворим покаранням за корупцію, як, наприклад, Китай, показує, що навіть загроза розстрілу за хабарі не зменшує реальний рівень корупції в країні», — зауважили у Transparency International Ukraine.

  Розглядом справ щодо державної зради займаються органи Служби безпеки України, і подібні розслідування — це об'ємна і важка робота, додають в організації. Водночас подібні провадження передбачають безпрецедентні обмеження прав громадян, навіть у разі, коли йдеться суто про підозру в подібних злочинах. І в судах розгляди таких справ тривають теж дуже довго.

  Там також нагадали, що СБУ вже були підслідні корупційні злочини.

  «Власне, саме СБУ і розслідувала їх протягом 23 років після здобуття Україною незалежності. Але у 2013 році Україна мала найнижчі показники в Індексі сприйняття корупції — всього 25 балів. Також виникають застереження стосовно здатності СБУ уникати впливу, в тому числі з боку президентської вертикалі, тому аполітичність її розслідувань може бути під питанням», — йдеться у повідомленні.
  Зазначається, що в Україні вже створені антикорупційні інституції, які показали успішний старт і ефективність своєї роботи.

  «Ці органи є незалежними та самостійними, і саме цю незаангажованість треба розвивати, а не жертвувати нею заради швидких і простих рішень», — йдеться у повідомленні.

  Прирівняння корупції до державної зради, навіть лише на час воєнного стану, може негативно вплинути на майбутню євроінтеграцію України.

  «І так само це може погано відбитися на посиленні верховенства права в державі та питанні захисту прав людини. Адже виходить, що іншим шляхом, крім засекречення справ щодо корупції, Україна неспроможна подолати цю проблему. „Просте рішення“ у вигляді змін до кримінального кодексу України ніколи не призводило ні до чого хорошого. Приклад — кримінальна відповідальність за неособисте голосування, де попри виявлені факти жодного нардепа не притягнуто до кримінальної відповідальності», — підкреслили у Transparency International Ukraine і додали, що подібні ініціативи — це більше про «боротьбу з симптомами, а не з хворобою», бо це «системна проблема, яка не має простих рішень».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми