Вчора на засіданні Кабміну було прийнято виплати 4-х мільярдів гривень на підтримку тваринництва.
Зокрема, кожен селянин, який наважиться знову завести корову, отримає 2500 грн. Всього на це передбачено 700 мільйонів грн: тобто, на покупку 280 тисяч молочних телиць. Як зазначив в ефірі одного з телеканалів український політолог Олексій Голобуцький, це непогана відповідь уряду Гройсмана на буквально недавню істерику політиків в ЗМІ «ніхто не хоче тримати корів, поголів'я знищено, все пропало, село вимирає».
«Військові роки простими бути не можуть, корів дійсно стало майже вдвічі менше. При цьому проблема не тільки у вартості покупки і змісту, але і в злочинних оборудках із землею: на те, що ніде пасти, тому що «прокурор, депутат, голова РДА переписав землю на себе», селяни скаржаться набагато більше, ніж на подорожчання змісту . Так що будете сміятися, але Генпрокурор, як не дивно, теж безпосередньо причетний до збільшення поголів'я молочних корів в Україні», - зазначив політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо скільки міністри виписали собі зарплат в 2017 році
Олексій Голобуцький додає, успішні позови 2017 го року по поверненню величезної кількості земель назад в користування держави і громад ліквідують поступово також і проблему випасу. Нібито суто «галузева» специфічна тема поголів'я молочних корів насправді має пряме відношення до виборчих технологій: кожна партія, працює з сільським електоратом, всі попередні кампанії так чи інакше експлуатувала тему скорочення поголів'я, падіння закупівельних цін і «занепаду села» в цілому. Особливо гучними є кампанії опозиційних партій і кандидатів. Незважаючи на те, що у виборах в ОТГ послідовно тримає третє місце «свіжий» учасник - Аграрна партія Скоцика, уряд вирішив перехопити ініціативу дуже ефективним кроком. Адже передвиборний рік вже почався. Отже, влада вже є з чим вийти до сільського електорату, при тому це «ріал політик», а не чисто кампанія в інформаційному полі.