Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Оформлення субсидії 2025 - все, що варто знати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: субсидія

    Оформлення субсидії, як правило, відбувається в один із двох способів. Перший — шляхом звернення до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України, де фахівці пояснять, які документи потрібні для оформлення заявки. Другий — через портал Дія, де знадобиться електронний підпис або BankID та близько 30 хвилин часу.

    4416_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    «На субсидії виділяємо понад 40 млрд грн, що дозволяє підтримати всі українські родини, які потребують допомоги з оплатою комунальних послуг. Кожен, хто потребує допомоги з оплатою комунальних платежів, може податися на субсидію», — запевнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зауваживши, що надання субсидій є важливою частиною програми «Зимова єПідтримка».

    Для того, щоб подати заяву через «Дію», потрібно виконати такі кроки:

    Зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

    Обрати у меню «Послуги» послугу Заява на субсидію.

    Перевірити коректність своїх даних у профілі користувача та оновити їх за необхідності.

    Вказати адресу, за якою бажаєте отримати субсидію.

    Обрати, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітити необхідні послуги з переліку доступних та заповнити поля за кожною з них.

    Вказати IBAN рахунку, на який будуть нараховувати субсидію.

    Вказати дані людей, що зареєстровані в оселі, а також їхніх родичів. Якщо ви внутрішньо переміщена особа або ж орендодавець, необхідно зазначити тільки дані тих, хто фактично мешкає в оселі. Під час розрахунку враховуються доходи людей, зазначених у заяві про субсидію.

    Перевірити дані сформованої заяви.

    Підписати електронним підписом та відправити.

    Водночас у Мінсоцполітики підкреслюють, що наразі діє спрощений механізм звернення за призначенням субсидій, без збирання довідок і витрачання часу на заповнення декларації. Тобто, треба лише подати звернення, а заяву та декларацію Пенсійний фонд України оформить самостійно на підставі інформації з офіційних реєстрів.

    Однак таке спрощене звернення підійде не всім. Ним не зможуть скористатися ті домогосподарства, які мають певні особливості.

    Наприклад, реструктуризований борг за комунальні послуги або ж ті, хто не проживає, але зареєстрований за адресою. У такому випадку краще скористатися повним способом подавання документів, додавши всі потрібні довідки.

    Як визначають розмір субсидії

    Його розраховують індивідуально. Однак від 20 грудня 2024 року уряд затвердив нововведення. В постанову № 1467 були внесені зміни, які вплинуть на розрахунок розміру субсидій.

    Відомо, що визначаючи, чи має право домогосподарство на житлову субсидію, обчислювався дохід домогосподарства з урахуванням заробітної плати після сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Тепер же з доходу відніматимуть ще й військовий збір.

    Тож, якщо дохід членів домогосподарства залишився незмінним від минулого року, то після того, як від нього віднімуть більшу суму податків, він зменшиться. А тому під критерії для отримання субсидії від січня 2025 року можуть потрапити більше домогосподарств, оскільки їхній дохід буде вважатися нижчим.

    Водночас у Пенсійному фонді уточнили, що одноразова державна грошова допомога «Зимова єПідтримка» (1 тис. грн на українця) та кошти, повернені від покупок товарів у межах програми «Національний кешбек», не враховуються до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку житлових субсидій.

    Що ж стосується розрахунку субсидії на тверде паливо, тут є певні особливості. Її розрахунок здійснюється індивідуально для кожного домогосподарства як різниця між вартістю твердого пічного побутового палива на календарний рік та розміром обов’язкового відсотка плати домогосподарства за паливо, що обчислюється з урахуванням доходів членів домогосподарства.

    Уряд визначив, що для надання житлових субсидій мінімальна річна норма забезпечення населення твердим паливом становить 2 тони на домогосподарство на рік, а граничний показник вартості твердого палива 2025 року — 4 187,97 грн за 1 тону.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу
Застосунок вже зарекомендував себе на ринку, ставши вибором компаній, які прагнуть зменшити загрози, забезпечити правильність налаштувань ІТ-активів...
Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми