Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які причини падіння обсягів переказів в Україну з-за кордону

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: грошові перекази, заробітчани

    На його думку, один із чинників - зменшення заробітків самих мігрантів та заробітчан.

    0608_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Головний чинник падіння обсягів переказів в Україну з-за кордону має безпековий характер. Таку думку висловив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

    "Є велика кількість біженців, які залишаються за кордоном, релокують до себе сім’ї, вчать мови, знаходять роботу. Більш-менш активні біженці вже дійсно асимілювалися за кордоном. Якщо людина перевозить родину до себе, то обриває зв’язки з Україною. Більше нема кому перераховувати гроші", - поянив фахівець.

    Він уточнив, щоб під "безпекою" він розуміє не лише загрози обстрілів, але й фактор мобілізації, який грає все більшу роль у питаннях релокації.

    Другий чинник, на думку Шевчишина, полягає у тому, що українські та закордонні компанії все активніше вивозять за кордон своїх співробітників:

    "Наприклад, айтівці. Експорт ІТ продовжує знижуватись в Україні - і суттєво знижуватись. Бо одна з вимог від закордонних замовників - бути релокованим та тримати гроші десь у більш стабільній країні, такій як Польща. Цього вимагають іноземні замовники, щоб не було ризиків щодо завершення замовлених проєктів. Бо є ризики енергетичні, є нестабільний інтернет, а ще виконавця може просто забрати ТЦК, - продовжує аналітик. - Відповідно, та частина переказів, яка була оплатою праці, знижується. А у закордонних переказах завжди було дві частини - це, власне, приватні перекази від гастарбайтерів та оплата праці віддалених робітників".

    За його словами, третій чинник - перехід на перекази у криптовалюті, щоб обійти податки, які минулого року зросли. Тому частина ФОПів, на думку Шевчишина, знаходиться у "сірій зоні" і тепер отримує оплату у "крипті".

    "Всі обмеження мають вплив на перекази, бо, насправді, тут відбувається комбінований вплив різних чинників. Фактор податків теж. Але робота "у білу" для багатьох є дуже важливою. Люди свідомо платять податки, щоб підтримати державу", - уточнив експерт.

    На його думку, наступний чинник - зменшення заробітків самих мігрантів та заробітчан.

    "Ситуація на ринку праці у Європі, насправді, не дуже гарна. Ми бачимо значну інфляцію на тлі сповільнення економіки ЄС. В гастарбайтерів тепер залишається менше грошей, ніж раніше", - додав аналітик.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми