Лише вдалі та системні реформи, а не "імітація", дадуть змогу отримати певну суму від МВФ.
Свою думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
На його переконання, проблеми політики курсоутворення та прийнятого бюджету можуть стати на заваді отримання кредиту. І навпаки, вирішення їх - наблизить України до потрібних вливань.
"По-перше, це перехід до системи більш гнучкого освіти курсу. У цьому є серйозні пробуксовки, пов'язані з тим, що існує два паралельних курсу – один встановлюється на міжбанківському валютному ринку, а другий – на чорному ринку. Все це ускладнюється різким зменшенням золотовалютних резервів, що знаходяться перед Новим роком на рівні близько 8 мільярдів доларів. Резервів мало, вони різко зменшені, а в Україні досі немає переходу до гнучкого утворення курсу. І це може викликати додаткові питання з боку МВФ ", – переконує він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
"Хоча дефіцит у бюджеті закладено трохи більше 3,5%, але незрозуміло, що ж відбувається з дефіцитом НАК" Нафтогазу". Торік дефіцит НАК "Нафтогазу" перевищив позначку 7% від ВВП. Це колосально велика величина, яку треба знижувати. Були непрямі сигнали, що дефіцит "Нафтогазу" цього року зменшитися на 2/3. З місією МВФ буде обговорюватися таке зниження – за рахунок звільнених коштів треба буде захистити соціально вразливі верстви населення прямим субсидуванням. Але у МВФ можуть виникнути питання про те, наскільки в Україні опрацьовано цей механізм", – додавє Устенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: The Financial Times: шанси дефолту в Україні зростають
"По-третє, також буде дискутуватися з МВФ питання рекапіталізації українських банків, що також є досить складною проблемою", – перераховує експерт.
Необійдуть увагою представники МВФ і питання конкуренції державних закупівель, зменшення держвидатків тощо.