Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інтерес до криптовалют може "підірвати" банківські системи - німецький банкір

  • Джерело: vesti-ukr.com.  → Ключові теги: криптовалюта, валюта

    Глава Центрального банку Німеччини Йенс Вайдманн заявив про те, що поширення цифрових валют становить загрозу для банківської системи і владі необхідно подумати, як “знизити інтерес громадян до цифрових валют”.

    8869_22.jpg (75.13 Kb)

    У своєму виступі на форумі Frontiers in Central Banking – Past, Present and Future у Франкфурті-на-Майні президент Бундесбанку відзначив ризики, які несе в собі поширення нових технологій для банківського сектора.

    Йенс Вайдманн зазначив, що, в разі якщо громадяни зможуть миттєво переводити свої кошти в будь-яку офіційну цифрову валюту, це помітно підвищить ризики масового вилучення депозитів з банків в кризові періоди.

    За його словами, головний виклик для центральних банків, швидше за все, буде полягати в тектонічних зсувах, викликаних поширенням цифрових технологій.

    Цифровізація створить нові форми фінансового посередництва. І хоча це може бути позитивним фактором для економіки, центральні банки можуть зіткнутися з питаннями, які стосуються проведення монетарної політики в умовах, що змінилися.

    Деякі експерти припускають, що створені на приватній основі цифрові валюти можуть повністю замінити традиційні валюти. Однак більш ретельний економічний аналіз показує, що такий розвиток подій є малоймовірним.

    Як засіб обміну і одиниця обліку гроші схильні до істотного і розгалуженого впливу зовнішніх факторів, які альтернативні валюти навряд чи зможуть подолати. Я також досить впевнений в тому, що центральні банки можуть краще забезпечувати цінову стабільність, ніж будь-яке незмінне монетарне правило або алгоритм.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні звички успішних бізнесменів

    Проте, незважаючи на те що приватні цифрові валюти поки залишаються периферійним феноменом, експерти вже зараз закликають центральні банки до того, щоб задуматися над прийняттям нових технологій і випуском власних цифрових валют. Це означало б, що нефінансові корпорації і навіть звичайні громадяни отримали б доступ до активів центрального банку в формі цифрового балансу, який – на відміну від готівки – не вимагає серйозних витрат для зберігання.

    “Однак те, що може здатися інтригуючим з точки зору технологій, також тягне за собою фундаментальні питання з приводу природи фінансової системи і нашої економіки в цілому. Якщо ми дозволимо населенню тримати на руках активи центрального банку, це зробить їхні ліквідні активи більш безпечними, бо центральний банк не може збанкрутувати”, – заявив глава Центробанку Німеччини.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми