Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інтерес до криптовалют може "підірвати" банківські системи - німецький банкір

  • Джерело: vesti-ukr.com.  → Ключові теги: криптовалюта, валюта

    Глава Центрального банку Німеччини Йенс Вайдманн заявив про те, що поширення цифрових валют становить загрозу для банківської системи і владі необхідно подумати, як “знизити інтерес громадян до цифрових валют”.

    8869_22.jpg (75.13 Kb)

    У своєму виступі на форумі Frontiers in Central Banking – Past, Present and Future у Франкфурті-на-Майні президент Бундесбанку відзначив ризики, які несе в собі поширення нових технологій для банківського сектора.

    Йенс Вайдманн зазначив, що, в разі якщо громадяни зможуть миттєво переводити свої кошти в будь-яку офіційну цифрову валюту, це помітно підвищить ризики масового вилучення депозитів з банків в кризові періоди.

    За його словами, головний виклик для центральних банків, швидше за все, буде полягати в тектонічних зсувах, викликаних поширенням цифрових технологій.

    Цифровізація створить нові форми фінансового посередництва. І хоча це може бути позитивним фактором для економіки, центральні банки можуть зіткнутися з питаннями, які стосуються проведення монетарної політики в умовах, що змінилися.

    Деякі експерти припускають, що створені на приватній основі цифрові валюти можуть повністю замінити традиційні валюти. Однак більш ретельний економічний аналіз показує, що такий розвиток подій є малоймовірним.

    Як засіб обміну і одиниця обліку гроші схильні до істотного і розгалуженого впливу зовнішніх факторів, які альтернативні валюти навряд чи зможуть подолати. Я також досить впевнений в тому, що центральні банки можуть краще забезпечувати цінову стабільність, ніж будь-яке незмінне монетарне правило або алгоритм.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні звички успішних бізнесменів

    Проте, незважаючи на те що приватні цифрові валюти поки залишаються периферійним феноменом, експерти вже зараз закликають центральні банки до того, щоб задуматися над прийняттям нових технологій і випуском власних цифрових валют. Це означало б, що нефінансові корпорації і навіть звичайні громадяни отримали б доступ до активів центрального банку в формі цифрового балансу, який – на відміну від готівки – не вимагає серйозних витрат для зберігання.

    “Однак те, що може здатися інтригуючим з точки зору технологій, також тягне за собою фундаментальні питання з приводу природи фінансової системи і нашої економіки в цілому. Якщо ми дозволимо населенню тримати на руках активи центрального банку, це зробить їхні ліквідні активи більш безпечними, бо центральний банк не може збанкрутувати”, – заявив глава Центробанку Німеччини.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми