Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Світова криза "підіб'є" економіку України - МВФ

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: МВФ

    МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки до 3,9% в найближчі два роки. Наша ж країна не може поки дотягнути до середньосвітових показників.

    0923_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    У нас для вас дві новини. Світова економіка повністю оговталася від шоку, викликаного кризою 2008-2009 років, і зараз знаходиться на максимумі свого зростання. Це хороша новина. Погана полягає в тому, що Україна не може поки прискорити своє зростання ВВП навіть до середньосвітового. І це на сприятливому зовнішньому тлі. Уявіть, що буде з Україною, якщо світова економіка знову увійде в кризу.

    Чому ми "ростемо" так погано
    Якщо брати ситуацію в Україні, то МВФ не зупиняється детально на нашому регіоні. Занадто він незначний для світової економіки. Знайти прогноз по країнах СНД можна лише в таблиці в кінці доповіді. Там говориться, що ВВП в Росії в найближчі роки буде рости на 1,5-1,7% в рік, а в інших країнах в середньому 3,4-3,5% на рік. Схожі прогнози по Україні дають і інші авторитетні експерти. Так, міжнародне рейтингове агентство Moody's поліпшило прогноз по зростанню ВВП України в 2018 році до 3,5%. Всесвітній банк говорить про зростання на рівні 3,5-4% в найближчі три роки.

    Але все одно цього мало, адже Україна зовсім недавно відштовхнулася від дна, і в таких ситуаціях зазвичай спостерігається хороший зростання. Ми ж недотягуємо навіть до "середньої температури по лікарні".

    - На шляху більш швидкого росту ВВП України стоять відразу кілька бар'єрів, - пояснив "КП" в Україні "старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб. - По-перше, це окупація частини території і вибули, де-факто, через це промислові і трудові ресурси, втрата російського ринку, яка поки ще повністю не компенсована доступом на ринок європейський. По-друге, необхідність обслуговувати зовнішній борг. Цей пункт доповнюється нестійкою ситуацією з рефінансуванням зовнішнього боргу. зокрема, затримуються транші з боку МВФ через незадоволений ства міжнародних донорів темпами і вмістом раніше узгоджених реформ, в першу чергу антикорупційної. До рішення Лондонського суду до кінця не ясний статус "боргу Януковича" в $ 3 млрд і графік його майбутнього погашення. Ну і по-третє, певну проблему для темпів зростання являє невисока диверсифікованість експорту, висока залежність від кон'юнктури світових цін буквально по декількох позиціях, таким як метали, руда, сільгосппродукція.

    Також експерти виділяють і внутрішні чинники, які заважають приходу інвесторів в Україну. При цьому такі традиційні фактори, як корупція і рейдерство, не так сильно лякають інвесторів, як політична нестабільність.

    - На мій погляд, причини невисокого рівня зростання ВВП полягають в низькій інвестиційній привабливості і вкрай слабкому фінансовому секторі, - прокоментував "КП" в Україні "економіст Андрій Блінов. - Також однією з ключових проблем є короткий горизонт планування - реалізація багатьох проектів заточена на термін 6-9 місяців, а не роки. При цьому судова система і рейдерство впливають на думку інвесторів. Але коли є формальні і неформальні правила, тоді інвестиції йдуть. Так було на початку 2000-х, наприклад. Корупцію не вважаю первости енной проблемою економічного зростання. З другого ряду проблем є ще питання політцікла - це та сама непередбачуваність, а також нездатність влади забезпечити стабільність національної валюти - загнати інфляцію в однозначне число.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де українці найчастіше зберігають свої заощадження

    Криза буде ще більш сильним
    Не секрет, що природа розвитку світової економіки має циклічну форму. За періодами зростання слідують кризові моменти, коли зростання світового ВВП істотно падає. Починаючи з шістдесятих років минулого століття економісти виділяють сім явних провалів, крайні нижні точки яких припадали на наступні роки: 1967, 1971, 1975, 1982, 1991, 2001., 2009. З цієї теорії чергову кризу настане найближчим часом. І хоча МВФ в найближчі два роки не бачить причин для його настання, все-таки попереджає, що варто готуватися до гіршого.

    - Політичні лідери і директивні органи повинні як і раніше брати до уваги, що поточна економічна динаміка пояснюється поєднанням ряду факторів, які навряд чи будуть довго тривати, - прогнозує професор економіки з Берклі Моріс Обстфельд. - Світова фінансова криза, як може здатися, залишився далеко позаду, але без негайних заходів для усунення структурних перешкод для зростання, підвищення інклюзивності зростання і накопичення буферних резервів і збільшення стійкості такий економічний спад настане швидше, і подолати його буде важче, ніж попередній.

    Страждаємо від кризи сильніше інших
    Що ж буде, якщо криза все-таки почнеться? Традиційно під час будь-якої кризи гроші йдуть з ринків, що розвиваються і спрямовуються в так звані активи-притулки. Як кажуть аналітики, доходить до парадоксального - криза 2008 року розгорівся в США, але інвестори почали вкладати кошти в долар США, так як він вважається найстабільнішою валютою.

    У цьому плані новий фінансова криза навряд чи буде для України чимось відрізнятися від попереднього. Адже сировинна модель економіки нашої країни за останні дев'ять років практично не змінилася.

    Аналітик "Телетрейд" Сергій Шевчук каже, що Україна належить до країн, що розвиваються, а вони, як показує практика, страждають найбільше під час глобальних економічних спадів.

    МВФ ставить на долар
    Днями Міжнародний валютний фонд опублікував доповідь під назвою "Нинішня ідеальна економічна ситуація не є" новими нормальними умовами ". У ньому Моріс Обстфельд проводить аналіз нинішнього стану світової економіки і робить прогнози щодо того, коли можна чекати новий виток фінансової кризи. Почнемо з хороших новин .

    - Світова економіка вступає в новий 2018 рік, набираючи обертів, - йдеться в доповіді. - У новому Бюлетені "Перспективи розвитку світової економіки" наш прогноз щодо темпів зростання світової економіки переглянутий до 3,9 відсотка як на 2018 й, так і на 2019 рік. Для обох років це на 0,2 процентного пункту вище, ніж у жовтневому прогнозі минулого року, і на 0,2 процентного пункту вище, ніж наші поточні оцінки зростання світової економіки в минулому році.

    Серед причин зростання економіки називають поліпшення ситуації в Європі, Азії та США.

    - Основні джерела прискорення ВВП до теперішнього часу були в Європі і Азії, при цьому показники покращилися також в США, Канаді та деяких великих країнах з ринком, що формується, особливо в Бразилії і Росії, де в 2016 році виробництво скоротилося, і Туреччини, - пише Моріс Обстфельд. - Ця динаміка значною мірою збережеться в найближчий період. Нещодавно прийняте податкове законодавство США буде надавати помітний вплив на зростання економіки США протягом наступних декількох років, в основному через створюваних тимчасових виняткових стимулів для інвестицій. Підвищення зростання в короткостроковій перспективі створить позитивні, хоча і короткочасні вторинні ефекти для обсягу виробництва у торгових партнерів США, але також, швидше за все, призведе до збільшення дефіциту рахунку поточних операцій США, зміцненню долара і позначиться на міжнародних потоках інвестицій.

    Є питання
    А може, варто заробити на зовнішніх ринках?
    Не виключаю, що хтось із читачів задасть логічне запитання: якщо у нас все погано, то, може, є сенс вкладати гроші в країни, що розвиваються і отримувати там більший прибуток, ніж в Україні?

    - Економіки країн, де ринок тільки починає формуватися, і розвиваючі країни покажуть приріст 4,9% і 5%, - пояснив "КП" в Україні "аналітик ГК" Телетрейд "Богдан Терзі. - Для того щоб інвестувати в світову економіку, необхідно мати вільні кошти. Цього у нас немає, адже тільки за 2018 рік нам необхідно повернути зовнішнім кредиторам близько 11 млрд доларів і ще 20 млрд доларів - корпоративні заборгованості. потрібно розуміти, що даний тип інвестування - це дуже великий ризик. адже індекси можуть і впасти. у нас в країні немає структур, які б займалися подібним типом інвестування. І, на мій погляд, найважливіше - такий тип інвестування не призведе до зростання реальної економіки, а навпаки, загальмує виробництво всередині країни, так як кошти будуть стягуватися з інших сфер (сільське господарство, промисловість і т.п. ). Я вважаю, що нам необхідно дотримуватися плану дій, який ми вже реалізовуємо декілька років, а саме - розвивати своє виробництво і розширювати ринки збуту товарів і послуг.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми