Європейські банки посилили контроль за рахунками російських клієнтів. Це пов'язано з підготовкою до переходу на нові стандарти обміну фінансовою інформацією в рамках спільної діяльності Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Перехід на новий стандарт обміну фінансовою інформацією в рамках ОЕСР проходить в два етапи. Перший уже завершився, в ньому брали участь близько 100 країн, які стояли біля витоків створення подібної системи. На другому етапі до системи приєднуються інші країни, в тому числі Росія.
Другий етап повинен завершитися до 30 вересня 2018 року. Підключення до системи зобов'язує фінансові інститути обмінюватися фінансовою інформацією: податки, рахунки нерезидентів і так далі.
Система націлена на боротьбу з ухиленням від сплати податків. При цьому основний ризик для багатьох російських клієнтів європейських банків - це вимога обгрунтувати джерело доходу, в рамках якого банки стали запитувати довідки про доходи своїх клієнтів. Крім того, тепер податкові органи різних країн можуть вимагати додаткові документи про власника рахунку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна почала сплачувати кредити МВФ
Якщо клієнт не зможе обґрунтувати походження грошей, банк має право обмежити операції по його рахунках або підвищити комісію за обслуговування рахунку. Особливу увагу буде приділено податковому статусу клієнта - прийти в банк з новим паспортом і розраховувати на давню дружбу з банкіром вже не вийде, зазначає видання.
На початку січня стало відомо, що близько 700 росіян купили собі громадянство Мальти. Таке рішення російських бізнесменів пов'язували з наміром оптимізувати свої податкові витрати завдяки пільговому оподаткуванню на Мальті.