Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт: нацвалюта може впасти нижче 30 за долар

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, фінанси

  Без чергового траншу долар може вирости до 30 гривень.

  5971_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)


  Надання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду в розмірі 1,9 млрд доларів, необхідного для стабілізації курсу гривні, який перед вихідними впав нижче психологічної позначки, знову відкладено на невизначений термін. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк. Причина: Радою досі не прийнятий закон про створення Антикорупційного суду, не завершена пенсійна реформа, а ціни на газ для населення не підвищено до ринкових. Експерти побоюються, що якщо не виконати вимоги МВФ, то траншу нам не бачити аж до виборів, які відбудуться в 2019 році, а за цей час гривня істотно ослабне.

  Влада
  Данилюк вважає, що нещодавній візит місії МВФ був продуктивним.

  "З деяких питань ми просунулися, з деяких, наприклад антикорупційного суду, енергетичної реформи, є певний прогрес, але остаточна домовленість не була досягнута. Якщо будемо затягувати, буде затягуватися і отримання траншу. Передумовою отримання є навіть не створення самого суду, а прийняття закону про нього. Якщо закон не буде відповідати вимогам МВФ (суд повинен бути незалежним) або ці вимоги не будуть змінені, транш не нададуть", - зазначив міністр фінансів.

  Що стосується ціни на газ для населення, то спікер Ради Андрій Парубій назвав "гарячою стадією" переговори по газу і пообіцяв, що рішення приймуть ближче до травня. За його словами, наша сторона запропонувала підвищувати тарифи на газ поетапно на 2-3% в квартал, щоб не викликати різкого збільшення числа претендентів на субсидію. Фонд поки проти, вимагаючи одноразового зростання ціни газу на 10%. А щодо пенсійної системи МВФ найбільше турбує дефіцит Пенсійного фонду - майже 140 млрд грн, запланованих в держбюджеті.

  Експерти
  Економіст Андерс Аслунд переконаний, що Україна має великі шанси отримати п'ятий транш МВФ.
  "В правительстве и парламенте есть большое количество людей, которые понимают важность реформ, поэтому, думаю, у нас есть большие шансы победить", — подчеркнул он.

  А ось відсутність програми МВФ, на думку аналітика, може привести до значної девальвації гривні в Україні.

  Політолог Руслан Бортник також упевнений, що співпраця з МВФ навряд чи припиниться.
  "Украинское руководство согласится на все требования Фонда. Созданный суд первые свои решения вынесет не ранее второй половины 2019-го. То есть эти решения не повлияют на результаты выборов", — считает Бортник.

  Нарешті, експерт по пенсіях Віктор Колбун нагадав, що влада продовжує і пенсреформу:
  "Кабмин принял решение повысить пенсии военным пенсионерам, а с 2019 г. обещают пересчитать пенсии тем, кто много работал, но мало зарабатывал".

  "Нацвалюта може впасти нижче 30 грн/долар"
  З приводу того, як затримка траншу від МВФ до 2019 року вплине на курс гривні, думки експертів розділилися. Так виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко нагадав, що в цьому році Україна повинна виплатити за зовнішніми боргами 4 млрд доларів.

  "Без сотрудничества с МВФ руководство страны оказывается перед альтернативой: идти на снижение золотовалютных резервов или серьезно девальвировать гривню. Снижая объемы резервов, мы открываем страну для кризиса в конце 2018-го или в начале 2019 года, — говорит Устенко. — А обесценив гривню до 30 грн/доллар и более, удастся избежать сильных негативных последствий в экономике, но зато к политическому пику в 2019-м власть подойдет крайне ослабевшей".

  А президент Украналітцентру Олександр Охріменко впевнений, що НБУ вдасться втримати в цьому році курс і без нових запозичень МВФ:
  "Из 4 млрд долларов долгов половину вполне можно погасить за счет резервов НБУ, еще 2 млрд – занять на рынке ценных бумаг под вменяемый процент в 7—8% годовых. А вот в 2019 году придется сложнее — там выплат по госдолгам почти вдвое больше".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми