На думку економіста, списувати погіршення життя на війну і при цьому набирати кредити - заслуга не дуже велика.
В ході "спонтанної прес-конференції", проведеної 28 лютого, Порошенко нагадав, що він - перший президент України, за час роботи якого країна отримала п'ятий транш МВФ.
Але чи є тут, чим пишатися? З цим питанням звернулася до виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо реальну зарплату українців у січні 2018 року
- Дійсно, в новітній історії України ми, як правило, не виконували взяті на себе зобов'язання, вимагаючи переглядів і реструктуризацій, - говорить експерт. - Тому п'ять траншів поспіль здобути не виходило. Тепер вийшло, але я не думаю, що це те, що варто було б пишатися президенту. Говорити про заслуги президента можна було б, якби ми бачили всі ці роки 5% -ве зростання економіки. Або зростання добробуту населення, заснований на збільшенні реальних доходів. А списувати погіршення життя на війну і при цьому набирати кредити - заслуга не дуже велика.
Звичайно, продовжує експерт, якщо особливих проривів в країні немає, можна пишатися і кредитами. Але ж можна було використовувати більш прийнятну трактування! Наприклад, сказати, що Україна нарешті почала дійсно виконувати взяті на себе зобов'язання і йти по шляху реформ, і це оцінили в МВФ. Хоч би так!
Що стосується зауважень розумників, що "в США постійно сидять на кредитах - і нічого", то Устенко нагадує очевидну річ: Україна - не США.
- США, так само як ЄС і Японія відносяться до світових емісійних центрів, - пояснює експерт. - Тобто, кажучи простіше, вони самі випускають конвертовану валюту, і тому можуть дозволити собі жити трохи інакше, ніж Україна.