В умовах світової фінансової кризи, девальвації рубля, падіння цін на нафту, накладення економічних санкцій західними країнами на Росію, в останні роки економіка Росії постійно змінюється. У 2015 і 2016 роках в Росії навіть спостерігався негативний ріст економіки, але в другому кварталі 2016 року, економіка Росія почала відновлюватися і продемонструвала стабільне зростання протягом семи кварталів.
У 2008 році Росія зі своєю сильною економікою ніяк не звертала увагу на китайський юань, і тільки починаючи з 2014 року Росія почала розуміти важливість і цінність Китаю. Співпраця з Китаєм в торговій, фінансової та енергетичній сферах грає важливу роль для економічного зростання Росії. У доповіді Організації Об'єднаних Націй також говориться, що в даний час Росія подолала економічний спад.
У цьому не можна ігнорувати і допомогу Китаю, адже тільки наша країна і може допомогти Росії. Китай нарешті почав інвестувати великі суми в Росію. Заступник директора Інституту країн Азії і Африки при МДУ Андрій Карнєєв заявив: «Збільшення симпатії росіян до Китаю пов'язано з усвідомленням російським суспільством спільних інтересів двох країн на світовій арені». Таку заяву нещодавно зробив російський експерт під час того, як давав інтерв'ю агентству «Супутник».
Перспективи інвестування в Росію як Китаю, так і інших країн, вперше за десять років отримали реакцію рейтингового агентства США. За повідомленням компанії «Блумберг» від 24 лютого, «Стендард енд Пурс» (Standard & Poor's) (фінансово-аналітична компанія - прим. Переклад.) Вперше з 2006 року підвищила кредитний рейтинг Росії. Таке важливе рішення дозволило найбільшому експортерові сировини - Росії підвищити свій кредитний рейтинг з спекулятивного рівня до інвестиційного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара в Україні падає до "психологічної відмітки"
У п'ятницю агентство «Стендард енд Пурс» підвищило кредитний рейтинг РФ до інвестиційного рівня «BBB-» з колишнього спекулятивного рівня «BB +», а прогноз по рейтингах змінило з "позитивного" на "стабільний". Росія встала на один рівень з такими країнами, як Казахстан, Болгарія і Індонезія. Міжнародне рейтингове агентство "Фітч» (Fitch) в цю п'ятницю підтвердило рейтинги Росії на рівні «BBB-», прогноз стабільний.
Фінансова акула Уолл-Стріт Джим Роджерс заявив, що, можливо, в даний час буде правильним рішенням переглянути свої погляди на інвестування в Росію. Зараз через низьку собівартість однієї російських активів і хороше співвідношення ціни і якості, інвестиції зажадають малого вкладення, а ефективність капіталовкладень буде дуже високою. Так як економіка Росії зараз знаходиться на ранній стадії відновлення, то спираючись на досвід, можна сказати, що це хороша можливість для створення своєї ніші.
Разом з цим, Китай займає все більш важливе місце в світовій економіці, а це привертає велику кількість російської молоді. Все більше росіян цікавляться культурою та історією Китаю. За деякими даними, за останні десять років кількість росіян, які вивчають китайську мову, збільшилася в три рази, що в цілому становить 56 тисяч осіб.