Російський ринок акцій впав на торгах в середу, 7 березня, слідом за світовими індексами на тлі побоювань, що відставка радника Білого дому з економіки Гері Кона дасть старт введенню протекціоністських заходів в США.
Індекс МосБіржі до кінця сесії, як пише Finanzen.net, просів на 0,55%, а входять до нього компанії стали дешевше на 54 млрд рублів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журнал Forbes оновив рейтинг "товстосумів": фігурує 7 українців
Індекс РТС, що відслідковує доларову вартість паперів, втратив 0,88%, або 1,6 млрд доларів капіталізації за день. Акції "Газпрому" подешевшали на 1,44%, "Роснефти" - на 1,16%, "Северстали" - на 0,67%. "Відставка Гері Кона серйозно збільшила ймовірність введення мит на імпорт сталі та алюмінію. Це може спровокувати подальші цінові війни між державами, а на фінансових ринках, включаючи російський, - помітне зростання волатильності", - говорить аналітик КК "Райффайзен Капітал" Софія Кірсанова. "Кон з його наміром утримати Трампа від нових заходів протекціонізму був останньою надією ринку, яка в результаті не реалізувалася", - додає вона. Фондовий ринок США в середу відкрив торги падінням, і до 20:16 мск індекс S & P провалився на 0,93%. Dow Jones, що відслідковує вартість 30 найбільших американських компаній, втратив 1,33% і опустився до мінімуму за місяць. Саме по собі введення мит на сталь і алюміній не принесе особливої шкоди, але може спровокувати "ефект доміно" і вигляді взаємних заходів у відповідь, каже аналітик "Відкриття Брокер" Андрій Кочетков: так, в 1930-х поодинокі торгові бар'єри швидко переросли в масштабну торговельну війну, яка знизила товарообіг між Європою і Штатами більш ніж удвічі. Євросоюз може ввести відповідні мита на американські товари протягом двох місяців, заявила в середу єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем: в чорний список потраплять сільгосптовари, соки, віскі і одяг. Китай, також експортує в Штати алюміній і сталь, підняв питання про американські мита на закритому засіданні СОТ, повідомив Reuters з посиланням на джерела. "Ні перемогли, ні тих, хто програв у цій історії не буде - навряд чи хтось вийде сухим з води", - каже аналітик Nordea Денис Давидов: уповільнення ВВП і скорочення світової торгівлі не змусять себе чекати. Першими під удар потраплять ринки, що розвиваються, попереджає стратег Saxo Bank Джон Харді: "Новини є поганим ознакою того, що Трамп вирішив, ніби немає шляху назад і що він міг би знайти кого-то, більш згідного зі своїми протекціоністськими поглядами на заміну Кону".