Екс-заступник глави НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі «Громадського радіо» пояснив наскільки високий ризик того, що МВФ не продовжить програму співпраці з Україною. За його словами, ризик дуже високий - 90% або більше. Ще півроку тому було очевидно, що Україна і Міжнародний валютний фонд принципово розійшлися в своїх позиціях.
Олександр Савченко зазначив, що найголовніша проблема - створення Антикорупційного суду. Справа в тому, що гроші Міжнародний валютний фонд бере з бюджетів переважно Сполучених Штатів і ЄС. Всі чиновники бояться нецільового або корупційного використання грошей. Звичайно, вже тоді були дуже сильні сигнали від українських опозиційних і офіційних органів про те, що є елементи корупції при використанні грошей державного бюджету. Гроші МВФ спочатку надходили і в бюджет, і в резерви Нацбанку. У кожній гривні, яка витрачалася з бюджету, були і гроші американських платників податків. Друга причина того, що МВФ вимагає від країни не якихось економічних реформ, а створення Антикорупційного суду, політична і економічна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журнал Forbes оновив рейтинг "товстосумів": фігурує 7 українців
За словами банкіра, 5 - 6 років тому група американських економістів отримала Нобелівську премію за теорію криз. Вони прийшли до висновку, що фінансові економічні кризи зараз створюються в основному корупціонерами і владою, яка неналежним чином їх контролює. Другий висновок такий, що фінансові кризи в будь-якій країні можуть закінчитися тільки тоді, коли від корита будуть відсторонені ці люди, вони будуть засуджені, покарані, а гроші повинні бути знайдені і повернені назад в систему.