Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Криптовалюта "провалила тест" на отримання статусу валюти

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: криптовалюта

    Оскільки їх вартість зазнавати значних коливань, віртуальні валюти стали чимось більш схожим на інструмент спекулятивної торгівлі, ніж на засіб оплати покупок. Проведена Агентством фінансових послуг політика, яка віддає пріоритет поширенню віртуальних валют, ставиться під сумнів.

    2177_22.jpg (96.22 Kb)

    У віртуальних валютах виникла плутанина. Віртуальний оператор обміну валюти «Коінчек Інк.» (Coincheck Inc.), який був зламаний через Інтернет і втратив кріптовалютние активи своїх клієнтів на суму 58 мільярдів ієн, представив Агентству фінансових послуг план поліпшення діяльності.

    Фірма «Коінчек Інк.» Повинна негайно вжити всіх необхідних заходів щодо запобігання подібних інцидентів, зміцнити управлінську діяльність і загальний контроль у сфері безпеки проводяться фінансових операцій.

    Сукупна ринкова вартість віртуальних валют, що перебувають в обігу по всьому світу, збільшилася до 400 мільярдів доларів (близько 44 трильйонів ієн).

    Агентство фінансових послуг визначило віртуальні валюти в переглянутому законі про створення фондів, який вступив в силу в квітні минулого року. Виникло уявлення, що уряд схвалив віртуальні валюти, що призвело до швидкого збільшення торговельних операцій з їх участю в Японії.

    Що стосується біткоіни, провідною цифровий валюти, то близько 40% від загального обсягу торгів у другій половині минулого року в цьому сегменті доводилося на японські ієни. Це еквівалентно частці торгівлі біткоіни, що проводиться в доларах США.

    Для операторів віртуальної валютної біржі Агентство фінансових послуг створило систему реєстрації, що спрощує для них створення свого бізнесу замість системи ліцензування, яка зажадала б більш жорсткого відбору для входу на ринок. Таким чином, Агентство фінансових послуг створило прецедент в світі, але, схоже, деякі проблеми з його діяльністю все ще залишаються невирішеними.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тиск гривні: Бензин почав дешевшати на АЗС

    Для Агентства фінансових послуг зараз важливо докласти додаткових зусиль з інформування громадськості про реальний стан торгівлі з використанням криптовалюта на сьогоднішній день.

    Тест на «валюту» не пройдений

    Спочатку віртуальні валюти привернули до себе увагу через зручності їх використання: вони виходили за межі національних кордонів, їх можна було перевозити по всьому світу за невисокою ціною.

    Серед центральних банків усього світу, включаючи Банк Японії, один за іншим почалися проводитися дослідження за можливостями впливу цифрових валют на світову фінансову систему.

    Однак нинішній стан речей полягає в тому, що віртуальні валюти чи виконують свою роль в якості «валюти», в той час як той факт, що всі їх так називають, може стати джерелом додаткових непорозумінь.

    Вважається, що гроші в першу чергу необхідні для виконання трьох функцій: як «засіб обміну», яке буде використовуватися для оплати; як «критерій вартості» для вимірювання цін і «засіб зберігання цінності» для збереження активів.

    Існуючі віртуальні валюти здебільшого не виконують жодну з цих функцій.

    Глава Банку Японії Харухико Курода (Haruhiko Kuroda) вельми розумно висловився на засіданні Комітету з питань бюджету Палати представників у вівторок: «Деякі фахівці кажуть, що їх слід називати« кріптоактівамі », а не« криптовалюта ».

    В технології поводження віртуальних валют існує метод управління даними, званий «блокчейн» (blockchain), який не покладається на будь-який конкретний комп'ютерний центр.

    Технологія «блокчейн» виходить з того, що кілька комп'ютерів спільно ведуть облік торгівлі і управляють усіма даними. Передбачається наявність можливості обмінюватися величезним обсягом даних в фіксований час, значні інвестиції в обладнання не потрібні.

    Це може бути застосовано до широкого спектру областей діяльності, таких як банківські перекази або обмін медичною інформацією. Практичне застосування даної технології має бути прискорено за рахунок співпраці між державним і приватним секторами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми