Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Яким буде курс долара на піку зміцнення гривні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, фінанси

    Аналітики пояснили нинішнє зростання курсу валют і передбачили, скільки буде коштувати долар на піку зміцнення гривні
    Коливання курсу: скільки буде коштувати найдешевший долар в 2018 році.

    5953_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Після тритижневого періоду зміцнення гривня знову почала послаблюватися. Така тенденція спостерігається з 14 березня. За два дні на міжбанківському ринку гривня втратила 30 копійок, або 1,5% - з 25,97 до 26,27 грн за долар за курсом НБУ. А в банках і обмінних пунктах долар подорожчав в середньому на 35-37 копійок.

    У п'ятницю протягом дня долар продовжував зростати в ціні. На міжбанку за день гривня ослабла на 8 копійок. На готівковому ринку середні ціни на долар становили 26,25 / 26,65 грн (купівля / продаж).

    Поведінка євро не відрізняється від американської валюти. З тією лише різницею, що подорожчання євро почалося на добу раніше, ніж долара - з 13 березня. За цей час європейська валюта подорожчала на 53 копійки: з 31,89 до 32,42 грн за курсом НБУ.

    Початок девальвації або "коливань"?

    Що означає ця зміна курсу: тимчасове коливання або початок періоду девальвації? З одного боку, практика останніх років показує, що з кінця зими і до серпня курс долара традиційно йде на спад. Але з іншого боку - в бюджеті-2018 закладено середньорічний курс 29,2 гривні за долар. А зараз "зелений" коштує на 3 гривні менше, так що деякий його подорожчання цілком відповідало б очікуванням Нацбанку.

    Експерти вважають, що останнє подорожчання - явище тимчасове, а потім ревальвація гривні продовжиться.

    Що коливає курс долара?
    Експерти кажуть, що нинішнє зростання долара викликане сукупністю внутрішніх і внішніх причин.
    "Нафтогаз" вышел на аукцион закупать валюту – и вот результат. Сейчас он ее закупит, и опять будет ревальвация", – считает Александр Охрименко.

    Вадим Іосуб називає більше причин.

    "Повлияли аукционы по покупке валюты на межбанке, проведенные НБУ в понедельник и вторник. Оба раза была заявлена была сумма покупки в $100 млн, но по факту Нацбанк выкупил в понедельник $59,3 млн, а во вторник – $74,9 млн, сняв с рынка навес предложения валюты, который давил на курс доллара последние недели. Говоря о внешних факторах, стоит отметить укрепление доллара на мировых рынках в среду и четверг. За эти два дня курс евро к доллару снизился с 1,24 до 1,23, или на 0,8%. Таким образом, ростом доллара на мировых рынках объясняется как минимум половина его прироста к гривне", – говорит аналитик "Альпари".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін анонсував розрив економічних відносин з Росією

    А Василь Голян згадує ще вплив аграріїв, яким потрібні гроші для весняних посівних робіт.
    "Это ситуативное движение вызвано появлением у бизнеса дополнительной денежной ликвидности, которую он же направляет на закупку сырья (аграрии, в частности) в контексте увеличения деловой активности в стране", – объясняет эксперт.

    Почому буде найдешевший долар в 2018-му
    Ми вже писали про те, що, на думку експертів, найнижчий курс долара (найміцніша гривня) очікується влітку. Тепер ми розпитали фінансистів, яким може виявитися пік зміцнення гривні, тобто найвигідніший для покупки курс долара в нинішньому році.

    Олександр Охріменко вважає, що багато чого залежить від політики Нацбанку. Все буде залежати від того, чи зміниться політика НБУ після офіційного призначення керівником Якова Смолія.
    "Валютную стратегию определяет глава НБУ. Если она не поменяется, будет ревальвация. Доллар будет стоить до лета 26 и даже 25,8 грн. Если же НБУ начнет массово скупать валюту – тогда будет небольшая девальвация. Доллар поднимется где-то до 27 грн и будет держаться на этом уровне", – говорит Александр Охрименко.

    В Альпарі також розглядають два сценарії поведінки долара.
    "О том, развернулся доллар в сторону роста или это временные колебания, можно будет пробовать судить по итогам следующей недели. Если это будет рост, то стоит ожидать его продолжения, но вряд ли мы в ближайший месяц увидим доллар дороже 27,1 грн. Если то, что мы наблюдаем сейчас, окажется краткосрочной коррекцией, возможно дальнейшее снижение доллара вплоть до 25,5 грн", – прогнозирует Вадим Иосуб.

    А ось Борис Кушнірук вважає, що долар дешевше 26 грн був пов'язаний зі спекулятивним компонентом, і причин для такого курсу в найближчому майбутньому не очікується.
    "Я не вижу сегодня предпосылок для того, чтобы доллар был по 25 грн. Я и раньше говорил, что курс доллара окажется в коридоре между 26 грн и 27 грн, и в таких же значениях будет держаться до начала или до середины августа. Потом гривня начнет обесцениваться", – считает эксперт.

    Недавнє здешевлення долара до менш 26 грн Борис Кушнірук пов'язує з тим, що в країну було заведено велику кількість валюти нерезидентами, які купували українські облігації внутрішньої позики.
    "То укрепление гривни, которые мы недавно наблюдали, носит спекулятивный характер. В НБУ считают, что они могут побороть инфляцию за счет повышения учетной ставки. И после очередного повышения ставки до 17% нерезидентам было выгодно завести в Украину доллары. В феврале они меняли их на гривню и покупали облигации, а в августе продадут облигации, купят доллары и получат доходность до 20% годовых. Такой доходности они больше нигде не получат", – говорит Борис Кушнирук.

    Василь Голян також прогнозує, що до літа долар коштуватиме близько 26 грн.
    "Обесценивание гривни уже закончилось. Цены на сырье растут, и к лету можно ожидать дальнейшего укрепления курса до 26 гривен", – говорит он.

    Кандидат економічних наук, викладач Запорізького університету Костянтин Денисов вважає, що нинішній курс валют не відповідає економічній ситуації, а продиктований політичними рішеннями. На думку експерта, реальний курс долара в даний час має становити 15-17 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми