На думку експерта, наша країна відноситься до "особливого виду", де злидні населення поєднується з колосальною інфраструктурою і залишками потенціалу.
Міжнародний валютний фонд не вважає Україну країною, що розвивається з низьким доходом, йдеться в дослідженні фонду про макроекономічну ситуацію в низькодохідних країнах, що розвиваються.
У МВФ нагадали, що в список бідних країн Україну не включили навіть в 2014-му, коли дохід на людину був на 14% нижче рівня, з яких включаються до групи низькодохідних (2330 доларів річного доходу). Тоді наша країна не була включена в групу низькодохідних країн у зв'язку з тим, що основною причиною зниження доходів став військовий конфлікт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мінімалка" зросте на 800 гривень - Порошенко
У 2018-му Україна не включили в перелік низькодохідних країн, оскільки структура її економіки є типовою для країн з ринковою економікою. "Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для країн з ринковою економікою", - повідомили в МВФ.
Українці завмерли в подиві: це як же розуміти? Зрада це або перемога?
З одного боку, звичайно, приємно, що нас не вважають зовсім вже жебраками.
З іншого боку, якось не віриться: невже в МВФ повірили казкам про "високих українських зарплатах", які із завидною постійністю розповідають українські чиновники?
На думку аналітика Олексій Куща, тут немає ні зради, ні перемоги - все логічно.
- Україна давно класифікують як особливий вид країн, де злидні населення поєднується з колосальною інфраструктурою і залишками наукового, освітнього і медичного потенціалів, - пояснив аналітик. - Погодьтеся, що називати країну, яка має десятком ядерних реакторів, унікальними гідротехнічними спорудами, не зовсім логічно. Крім того, у нас є елементи якісної ринкової інфраструктури.
Але є і ще один вагомий фактор, продовжує експерт. Справа в тому, що МВФ здійснює з нами програму розширеного кредитування. Але називати країну злиденній і при цьому давати їй кредити не можна: для жебраків країн існує допомога ООН і безоплатні міжнародні гранти.