Багато зловтішаються з приводу втрат олігархів, хоча вже зараз зрозуміло: ті свого не упустять. Так що цей "банкет" знову за рахунок народу.
Жарт від Урганта
У понеділок, 9 квітня, рубль впав. Курс євро вперше за півтора року в процесі торгів піднявся вище 74 рублів, курс долара - вище 60 рублів. Таким чином, євро на Московській біржі тільки за один день подорожчав більш ніж на 2,5 рубля, а долар - на 2,1 рубля.
Зниження курсу рубля відбувається на тлі обвального падіння на російському фондовому ринку через нових санкцій США. На ослаблення російської валюти в першу чергу вплинуло введення санкцій проти алюмінієвої компанії Rusal Олега Дерипаски, одного з власників міжнародного аеропорту "Владивосток".
Сказати, що падіння рубля росіян турбує - це нічого не сказати. Досить згадати нас самих на початку 2014 року.
"Гаряча тема" знайшла своє відображення в популярній на російському Першому каналі програму "Вечірній Ургант". Іван Ургант запросив в гості актора Євгена Стичкіну, Ставши поряд (а різниця в зрості у них значна) Стичкін та Ургант зобразили мініатюру "курс євро три дні тому і курс євро на наступному тижні". Глядачам в студії було дуже смішно, але за межами вечірнього шоу всім явно не до сміху.
"Ми як жаби в окропі"
"Євро 76,85. Навіть до інавгурації не дотягли, - пише на своїй сторінці в Facebook журналіст Анастасія Миронова. - Це дуже тривожний симптом. Приводу для тривоги два:
- ресурсів стримати економіку хоча б на місяць не вистачає;
- особливо немає мотивації стримуватися і намагатися. Страх не Інтронізовано є, але він украй невеликий, тому відразу після виборів вливати кошти в підтримку видимості стабільності не будуть.
Погано. І що оплачуємо санкції проти Дерипаски, теж погано. Але ще гірше, що зачепив є на десятиліття. Щасливі ті, хто думає, ніби так далі не можна. Можна, та ще й як можна! І 10, і 20 років може тривати це млявий застій з поступовим сповзанням рубля і поступовим закриттям кордонів. Ми можемо з вами цілком дожити і до 150, і до 200 рублів за євро. Або краще сказати - за долар, тому що путінський застій цілком здатний пережити і єврозону. Ми, як ті жаби в окропі, самі не помітимо, як у нас за долар дівки будуть віддаватися. Тому що долар стане капіталом".
"Наших грабіжників пограбували грабіжники"
Новина про втрати російських олігархів викликала в рядах росіян неабияке пожвавлення.
Нагадаємо, що за підрахунками Forbes, через обвал фондового ринку найбільші російські бізнесмени втратили за день більше $ 14 млрд.
Сильніше за інших постраждав Олег Дерипаска, статки якого скоротилися на $ 1,6 млрд, до $ 3,7 млрд. На другому місці виявився сенатор Сулейман Керімов, втрати якого склали $ 1,5 млрд. Замикає трійку Володимир Потанін: основний власник "Норильського нікелю" збіднів на $ 1,4 млрд.
Російський сегмент соцмереж не приховує зловтіхи.
"Хоч і для мене особисто це і не благо, і не шкода, але ось моральне задоволення все ж таки присутня. Ясно і зрозуміло, що наших грабіжників пограбували грабіжники, що зберігають вкрадене олігархатом у нас в своїх західних банках і повертати наше ці грабіжники і не подумають ".
"Так цим сволотам і треба, так як все одно те, що вони вкрали у нас, Захід нам не поверне, та й ці сволоти не збиралися повертати народу".
"За оцінками Bloomberg: сукупні втрати найбагатших росіян від санкцій склали близько $ 16 млрд. Чи не бозна що, але добрий початок ..."
"Добре б, щоб вони втратили все до копійки! Накрав у народу до добра не приведе".
Втім, найбільш прозорливі прогнозують, що до добра ці санкції не доведуть нікого:
"Наші олігархи втратили свої гроші. Щоб їм жилося як і раніше добре, нам доведеться затягнути свої паски тугіше ..."