Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російський рубль впав: чого бояться росіяни

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: росіяни

    Багато зловтішаються з приводу втрат олігархів, хоча вже зараз зрозуміло: ті свого не упустять. Так що цей "банкет" знову за рахунок народу.

    9199_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    Жарт від Урганта
    У понеділок, 9 квітня, рубль впав. Курс євро вперше за півтора року в процесі торгів піднявся вище 74 рублів, курс долара - вище 60 рублів. Таким чином, євро на Московській біржі тільки за один день подорожчав більш ніж на 2,5 рубля, а долар - на 2,1 рубля.

    Зниження курсу рубля відбувається на тлі обвального падіння на російському фондовому ринку через нових санкцій США. На ослаблення російської валюти в першу чергу вплинуло введення санкцій проти алюмінієвої компанії Rusal Олега Дерипаски, одного з власників міжнародного аеропорту "Владивосток".

    Сказати, що падіння рубля росіян турбує - це нічого не сказати. Досить згадати нас самих на початку 2014 року.

    "Гаряча тема" знайшла своє відображення в популярній на російському Першому каналі програму "Вечірній Ургант". Іван Ургант запросив в гості актора Євгена Стичкіну, Ставши поряд (а різниця в зрості у них значна) Стичкін та Ургант зобразили мініатюру "курс євро три дні тому і курс євро на наступному тижні". Глядачам в студії було дуже смішно, але за межами вечірнього шоу всім явно не до сміху.

    "Ми як жаби в окропі"
    "Євро 76,85. Навіть до інавгурації не дотягли, - пише на своїй сторінці в Facebook журналіст Анастасія Миронова. - Це дуже тривожний симптом. Приводу для тривоги два:

    - ресурсів стримати економіку хоча б на місяць не вистачає;

    - особливо немає мотивації стримуватися і намагатися. Страх не Інтронізовано є, але він украй невеликий, тому відразу після виборів вливати кошти в підтримку видимості стабільності не будуть.

    Погано. І що оплачуємо санкції проти Дерипаски, теж погано. Але ще гірше, що зачепив є на десятиліття. Щасливі ті, хто думає, ніби так далі не можна. Можна, та ще й як можна! І 10, і 20 років може тривати це млявий застій з поступовим сповзанням рубля і поступовим закриттям кордонів. Ми можемо з вами цілком дожити і до 150, і до 200 рублів за євро. Або краще сказати - за долар, тому що путінський застій цілком здатний пережити і єврозону. Ми, як ті жаби в окропі, самі не помітимо, як у нас за долар дівки будуть віддаватися. Тому що долар стане капіталом".

    "Наших грабіжників пограбували грабіжники"
    Новина про втрати російських олігархів викликала в рядах росіян неабияке пожвавлення.

    Нагадаємо, що за підрахунками Forbes, через обвал фондового ринку найбільші російські бізнесмени втратили за день більше $ 14 млрд.

    Сильніше за інших постраждав Олег Дерипаска, статки якого скоротилися на $ 1,6 млрд, до $ 3,7 млрд. На другому місці виявився сенатор Сулейман Керімов, втрати якого склали $ 1,5 млрд. Замикає трійку Володимир Потанін: основний власник "Норильського нікелю" збіднів на $ 1,4 млрд.

    Російський сегмент соцмереж не приховує зловтіхи.

    "Хоч і для мене особисто це і не благо, і не шкода, але ось моральне задоволення все ж таки присутня. Ясно і зрозуміло, що наших грабіжників пограбували грабіжники, що зберігають вкрадене олігархатом у нас в своїх західних банках і повертати наше ці грабіжники і не подумають ".

    "Так цим сволотам і треба, так як все одно те, що вони вкрали у нас, Захід нам не поверне, та й ці сволоти не збиралися повертати народу".

    "За оцінками Bloomberg: сукупні втрати найбагатших росіян від санкцій склали близько $ 16 млрд. Чи не бозна що, але добрий початок ..."

    "Добре б, щоб вони втратили все до копійки! Накрав у народу до добра не приведе".

    Втім, найбільш прозорливі прогнозують, що до добра ці санкції не доведуть нікого:

    "Наші олігархи втратили свої гроші. Щоб їм жилося як і раніше добре, нам доведеться затягнути свої паски тугіше ..."



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми