Росіяни навчилися заробляти на волатильності курсу рубля, продаючи долари під час його різкого зростання і викуповуючи назад, коли курс падає.
Про це розповіла перший заступник голови Банку Росії Ксенія Юдаєва, посилаючись на дані звітів, які надають регулятору комерційні банки.
За словами заступника голови ЦБ, масштаби подібного обміну невеликі. «Це не якісь величезні масштаби, зараз взагалі все чисті покупки і чисті продажі валюти в порівнянні з піками 2014-2015 років - це мізер, там більше слів, ніж справи», - сказала Юдаєва, виступаючи на весняній сесії Міжнародного валютного фонду в Вашингтоні.
Проте вона визнала, що громадяни продавали валюту в пік падіння рубля. При цьому Юдаєва вважає, що різкий стрибок валютних операцій також може бути пов'язаний з побоюванням росіян про блокування валютних рахунків, викликаним антиросійськими санкціями.
«В принципі, громадяни вже звикли до" перельотів "і могли за курсом минулого вівторка піти і поміняти назад - виграли на справжній момент. У нас громадяни вже в різні сторони намагаються циркулювати на валютному ринку», - сказала Юдаева.
Російська валюта і російський фондовий ринок 9-10 квітня зіткнулися з серйозним тиском на тлі нових санкцій США, які американський Мінфін ввів проти російських чиновників, олігархів, і топ-менеджерів державних підприємств. Найсильніше постраждала компанія «Русал» Олега Дерипаски, чия капіталізація за пару днів обвалилася, а контрагенти почали відмовлятися від поставок алюмінію.