Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Африканські країни можуть підвищити ВВП України

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ВВП, економіка

    Україна може використати бурхливий розвиток Африки для розвитку власної економіки.

    4194_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Три африканські країни увійшли до десятки найбільш динамічних економік світу. Цей список очолює економіка 100-мільйонної Ефіопії. У 2017 вона зросла на 8,2%. До десятки увійшли також Танзанія та Джибуті.

    "Африка - один з регіонів, який не насичений товарами і постійно зростає. Хто буде контролювати Африку, той буде динамічно розвиватися",- каже український бізнесмен Артем Гудков. Він один із співзасновників компанії Global Ukrainian Distribution Investment and Trading. У липні український торговий дім відкрили на сході Африки - в Танзанії.

    За його підрахунками, українські компанії можуть збільшити експорт для країн Субсахарської Африки на $ 10-15 млрд, що може покрити втрати ринків у Росії.

    Можуть стати хабом українського бізнесу для виходу на ринки інших країн Африки

    "Африка не має спеціалістів та підприємств у багатьох галузях, а Україна має. Наші технологічні товари, які не витримують конкуренції на Заході, ми можемо експортувати сюди", - каже Гудков.

    Товарообіг України з Африкою в 2017 році складав $ 4,7 млрд. Експорт - понад $ 4 млрд, а імпорт - понад $ 700 млн, повідомили в Держкомстаті. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике.

    Переважно експортують чорні метали та сільськогосподарську продукцію.

    Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Єгипет - $ 1,8 млрд, Алжир - $ 535 млн, Туніс - $ 289 млн, Марокко - $ 221 млн, Лівія - $ 207 млн.

    Показники експорту до країн Субсахарської Африки, економіка яких переважно зростає швидше, ніж економіка Північної Африки, скромніші: експорт до Ефіопії - $110 млн, до Нігерії - $ 95 млн, до Сенегалу - $ 94 млн, до Кенії - $ 79,5 млн, до Південно-Африканської республіки - $ 75 млн, до Кот-Д'івуару - $ 67 млн, до Мавританії - $ 67 млн, до Гани - $ 61 млн.

    "Ці країни при правильному налагодженні постачання, певної переробки чи складанні товарів, можуть стати хабом українського бізнесу для виходу на ринки інших країн Африки", - каже торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська.

    Проте в України немає чіткої стратегії щодо Африки.
    "Україна декларує інтерес до регіону, проте в умовах конфлікту з Росією він залишається на периферії зовнішньої політики. Нам дуже складно конкурувати з Китаєм чи Індією, для яких Африка давно є важливою складовою зовнішньої політики. Ці країни проводять форуми з країнами Африки на найвищому рівні. Для нас це лишається мрією", - розповів співзасновник Центру досліджень Африки Олександр Мішин.

    За словами Мішина, брак ресурсів та стратегії, призводить до того, що в експорті до регіону переважає сировина. Експерт вважає, що в країнах Північної Африки та Нігерії можна знайти інвесторів в український АПК, машинобудування, ІТ-сферу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми