Інтерв'ю Автор: admin Друкувати

Дмитро Попович: Як звітувати про свої доходи

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: декларація, доходи, як подати декларацію

  2883_2.jpgУ 2013 році податкову декларацію потрібно буде заповнити і подати до податкової інспекції до 30 квітня 2013 більшості українцям.

  Раніше подавати щорічну податкову декларацію повинні були тільки державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, судді, кандидати на ці посади, депутати і кандидати в депутати.

  Влітку 2012 року депутати виключили цю норму.

  Тепер, починаючи з 2013 року, додаток № 7 до декларації про доходи потрібно подавати всім, хто отримував в минулому році доходи від двох і більше роботодавців на загальну суму, що перевищує 120 розмірів мінімальної зарплати: 128 760 грн.

  Згідно з нормами Податкового кодексу українці повинні будуть самостійно порахувати 15% податку з суми, рівної 120 розмірам мінімальних зарплат, і 17% - на суму, що перевищує 120 розмірів мінімальних зарплат.

  Оплачувати нічого не потрібно, тому що кожен з роботодавців робив це впродовж всього року. Функції податкового агента з них ніхто не знімав.

  Якщо раніше заповнені податкові декларації треба було подавати в податкову інспекцію особисто або відправляти рекомендованим листом, то в 2013 році це можна зробити по інтернету. Головне, щоб людина попередньо отримала електронно-цифровий підпис. Без неї декларація вважатиметься недійсною.

  Приємна новина в тому, що в 2013 році буде легше заповнювати податкову декларацію. Тепер законодавець вимагає заповнювати тільки ті програми декларації, щодо яких у людини протягом року виникали доходи або витрати.

  Не потрібно заповнювати податкові декларації тим, хто отримував доходи будь-якого розміру, але тільки від одного податкового агента. Також звільняються від цієї повинності неповнолітні, недієздатні, заарештовані або засуджені до позбавлення волі.

  Тих українців, які повинні подати податкову декларацію до 30 квітня, але не зроблять це, чекає штраф. За неподання або несвоєчасне подання декларації - 170 грн, а за подання неправдивих даних - 51-136 грн.

  Насправді, не так все страшно, однак податкові органи не поспішають руйнувати міфи. Громадяни не подають до органів податкової служби декларації не в силу свого небажання, а через відсутність у них розуміння, як вона заповнюється.

  0181_3.jpg

  Декларація об'ємна і вимагає тимчасових витрат на її заповнення. До цього ще слід додати відсутність у більшості людей базових податкових знань.

  Органи фіскальної влади повинні вести більш активну пропаганду декларування доходів серед населення із забезпеченням доступу громадян до інформації щодо заповнення декларації, щоб ліквідувати свій статус "державної інквізиції", який побутує в Україні.

  Додамо, що декларацію повинні подавати люди, які претендують на отримання податкового кредиту, чиновники, депутати, судді та кандидати на ці посади.

  У декларації вказують такі відомості.
  1. Особисті дані платника податків.
  2. Дані про рухоме і нерухоме майно.
  3. Вартість отриманої спадщини, подарунків, виграшу призів, благодійної допомоги.
  4. Розмір отриманих у 2012 році зарплат.
  5. Розмір доходів від професійної чи підприємницької діяльності.
  6. Розмір доходів від продажів рухомого і нерухомого майна.
  7. Розмір доходів від здачі в оренду або суборенду житлової нерухомості.
  8. Розмір інвестиційного прибутку від операцій з цінними паперами.
  9. Розмір доходів, отриманих з-за кордону.

  Дмитро Попович, юрист юридичної компанії "Алєксєєв, Боярчуков і партнери"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми