Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Депутати ухвалили закон для боротьби з "чорними" ріелторами

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Верховна Рада схвалила створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості, спрямованої на боротьбу з "чорними" ріелторами.

  3409_15126729_rada.jpg (102.53 Kb)

  Відповідна поправка депутата Максима Курячого ("Блок Петра Порошенко") була врахована при голосуванні за зміни до Податкового кодексу (№6776-д) ввечері в четвер.

  "Ця правка направлена і спрямована проти так званих" чорних "ріелторів, які занижують ринкову вартість на нерухомість ... Ця правка не поширюється на аграріїв і власників земельних ділянок", - зазначив в ході обговорення законопроекту автор поправки.

  Зокрема, поправкою передбачено створення Єдиної бази даних звітів про оцінку, до складу якої увійде база даних і модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об'єктів оподаткування, внесеної суб'єктом оціночної діяльності).

  Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна.

  Єдина база даних звітів про оцінку повинна забезпечити збереження і належний захист всієї інформації по об'єктах нерухомості, оціночна вартість яких визначається і перевіряється, можливість доступу до цієї інформації нотаріусів та контролюючих органів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держбюджет-2018: аналіз експертів

  При цьому єдина база даних звітів про оцінку повинна проводити моніторинг звіту про оцінку на предмет відсутності порушень при його складанні і, в разі його повноти, правильності та відповідності, в тому числі відповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковими цінами, - реєструє звіт про оцінку з присвоєнням йому унікального номера. Після присвоєння унікального номера здійснюється автоматизована ідентифікація суб'єкта оціночної діяльності.

  У разі виявлення недоліків або порушень при складанні звіту про оцінку, в тому числі невідповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковими цінами, єдина база даних звітів про оцінку автоматично відмовляє в його реєстрації. Суб'єкт оціночної діяльності, який не погоджується з результатами перевірки оціночної вартості єдиною базою даних звітів про оцінку, має право протягом 10 днів звернутися із заявою до Фонду державного майна. Фонд державного майна розглядає таку заяву не більше 5 днів.

  Звіт про оцінку, не зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера, є недійсним. Нотаріуси при посвідченні угод зобов'язані перевіряти реєстрацію звітів про оцінку в базі даних.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми