В Україні пропонують заходи з детінізації бізнесу, які передбачають поступове зниження впродовж 3–4 років податку на доходи фізосіб (із 18% до 11%) та єдиного соціального внеску (з 22% до 15%). При цьому до місцевих бюджетів пропонується зараховувати 100% надходжень від ПДФО.
Про це розповів народний депутат Ігор Палиця.
“Щоб бізнес почав платити “білі” зарплати, необхідно знижувати податки. Економічний ефект від цього набагато перевищить очікування від податкових зборів. Зниження податків на працю дозволило Грузії за 10 років збільшити податкові надходження в 4 рази та стимулювало розвиток підприємництва й економіки в цілому. Упевнений, що цим шляхом має рухатися і Україна”, — заявив Палиця.
За словами народного депутата, найбільша проблема із “зарплатами в конвертах” полягає в тому, що люди, які сьогодні працюють неофіційно, у майбутньому не матимуть права на пенсію.
“За даними Держстату, 20,5% українців отримують зарплату “в конвертах”. Схожі цифри опублікував Центр Разумкова — за соцопитуваннями, кожен п’ятий українець працює без офіційного оформлення. Через це втрати держбюджету та Пенсійного фонду, за оцінками дослідницького центру “CASE Україна”, становлять 110–150 млрд грн на рік. Але головна біда в тому, що вже через декілька років мільйони українців похилого віку залишаться взагалі без засобів до існування. Адже сьогодні переважна більшість живе від зарплати до зарплати й не може відкладати гроші на майбутнє”, — зазначив Ігор Палиця.
При цьому, як наголосив народний депутат, усі спроби влади примусити бізнес виплачувати гроші офіційно призводять до зворотного ефекту — податковий тиск змушує підприємців взагалі заходити “в тінь”.