Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

"Затягування поясів": ціни на які продукти стрімко рухаються вгору

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни

  М'ясо, яйця і дизель зростають в ціні, а одяг і техніка стоять на місці.

  2664_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  За даними Держстату, у вересні ціни на споживчі товари зросли на 2%, а річна інфляція прискорилася до 16,4% з 16,2% в серпні. При цьому зростання цін перевищило липневі розрахунки НБУ, згідно з якими в III кварталі інфляція повинна була становити 13,3%. НБУ звинувачує у всьому швидке зростання цін на сирі продукти та виробничі витрати, а також пожвавлення ринкового попиту.

  Регулятор вересневе підвищення цін на яйця і м'ясо пояснює зростанням експорту – деякі країни скасували обмеження на ввезення цих продуктів. А зростання цін на фрукти – низькою врожайністю цього року. Також у вересні ще на 2,9% злетіли ціни на паливо.

  "У вересні подорожчали бензин і дизель через зростання цін на нафту на світових ринках і підвищення курсу євро, в якому встановлені акцизи", – пояснюють в НБУ.

  Крім того, через збільшення зарплат підвищилася вартість освітніх послуг. А хліб і транспортні послуги подорожчали через зростання їх собівартості.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

  "Зате сповільнилося подорожчання одягу, взуття, а також інших імпортних товарів (побутова техніка, товари особистого догляду) завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку. Зростання цін і тарифів сповільнилося, оскільки у вересні минулого року вже відбулося підвищення тарифів на електроенергію. Водночас у вересні рішенням Кабміну було збільшено мінімальні ціни на алкоголь, в результаті чого ціни зросли на 17,5%", – говорять в НБУ.

  Експерт: прогноз інфляції занижений

  У проекті держбюджету на 2018 рік інфляція закладена зовсім на рівні 7%, що експерти називають занадто оптимістичним. Яким може бути скоригований прогноз і наскільки злетять ціни до кінця року.

  "На мій погляд, за підсумками року можна очікувати інфляцію на рівні близько 17%, оскільки інфляція зростатиме через зростання фіскального тиску. І в цій цифрі немає великої трагедії, адже плановий рівень інфляції на цей рік був спочатку нереалістичним, і все це розуміли (в бюджеті-2017 було закладено 7%. – Авт.). Та ж доля чекає і на закладений до проекту бюджету на 2018-й рівень в 7%, – пояснив нам президент Украналітцентру Олександр Охріменко. - Стосовно ж прийнятного рівня зростання цін, то в нинішніх економічних обставинах він коливається в межах 12%. Але навіть їх 2018-го навряд чи вдасться зберегти".

  У самому ж Нацбанку обіцяють відкоригувати старий прогноз і презентувати нові цифри вже цього місяця – 26 жовтня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми