Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

"Затягування поясів": ціни на які продукти стрімко рухаються вгору

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни

  М'ясо, яйця і дизель зростають в ціні, а одяг і техніка стоять на місці.

  2664_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  За даними Держстату, у вересні ціни на споживчі товари зросли на 2%, а річна інфляція прискорилася до 16,4% з 16,2% в серпні. При цьому зростання цін перевищило липневі розрахунки НБУ, згідно з якими в III кварталі інфляція повинна була становити 13,3%. НБУ звинувачує у всьому швидке зростання цін на сирі продукти та виробничі витрати, а також пожвавлення ринкового попиту.

  Регулятор вересневе підвищення цін на яйця і м'ясо пояснює зростанням експорту – деякі країни скасували обмеження на ввезення цих продуктів. А зростання цін на фрукти – низькою врожайністю цього року. Також у вересні ще на 2,9% злетіли ціни на паливо.

  "У вересні подорожчали бензин і дизель через зростання цін на нафту на світових ринках і підвищення курсу євро, в якому встановлені акцизи", – пояснюють в НБУ.

  Крім того, через збільшення зарплат підвищилася вартість освітніх послуг. А хліб і транспортні послуги подорожчали через зростання їх собівартості.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

  "Зате сповільнилося подорожчання одягу, взуття, а також інших імпортних товарів (побутова техніка, товари особистого догляду) завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку. Зростання цін і тарифів сповільнилося, оскільки у вересні минулого року вже відбулося підвищення тарифів на електроенергію. Водночас у вересні рішенням Кабміну було збільшено мінімальні ціни на алкоголь, в результаті чого ціни зросли на 17,5%", – говорять в НБУ.

  Експерт: прогноз інфляції занижений

  У проекті держбюджету на 2018 рік інфляція закладена зовсім на рівні 7%, що експерти називають занадто оптимістичним. Яким може бути скоригований прогноз і наскільки злетять ціни до кінця року.

  "На мій погляд, за підсумками року можна очікувати інфляцію на рівні близько 17%, оскільки інфляція зростатиме через зростання фіскального тиску. І в цій цифрі немає великої трагедії, адже плановий рівень інфляції на цей рік був спочатку нереалістичним, і все це розуміли (в бюджеті-2017 було закладено 7%. – Авт.). Та ж доля чекає і на закладений до проекту бюджету на 2018-й рівень в 7%, – пояснив нам президент Украналітцентру Олександр Охріменко. - Стосовно ж прийнятного рівня зростання цін, то в нинішніх економічних обставинах він коливається в межах 12%. Але навіть їх 2018-го навряд чи вдасться зберегти".

  У самому ж Нацбанку обіцяють відкоригувати старий прогноз і презентувати нові цифри вже цього місяця – 26 жовтня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook вирішив змінити формат стрічки новин Facebook вирішив змінити формат стрічки новин
Після тестування нового формату новинної стрічки Explore (Цікаве), компанія прийняла рішення про її запуск для всіх користувачів.
Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт
Можна скільки завгодно сміятися над вірою в те, що ШІ коли-небудь стане настільки могутнім, що люди почнуть йому поклонятися, але експерти, з якими по...
Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти
Однак серед заборонених сайтів значне зростання у вересні показує Yandex.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми