Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як шахраї обманюють українців з банківськими картами

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: шахрайство

    Фахівці розповіли, що потрібно робити, щоб не вестися на виверти аферистів.

    2505_4536509726_b05e32919f_o.jpg (47.56 Kb)

    Шахрайські схеми в Україні фіксуються майже кожен день. Наприклад, мешканка Сумської області перерахувала шахраям 70 тисяч гривень за некуплене авто. Суму відправляла на запропоновані рахунки аж 27 раз.

    Інтернет-магазини також шахраюють. Наприклад, клієнт Мобілаку придбав пральну машинку, але її не відправили, тому що такого нібито не було в наявності. Чоловікові запропонували повернути гроші, але їх через проблеми в бухгалтерії не нараховували тижнями. Даний інтернет-магазин був досить успішним. Фірма працює з 2004 року і все змінилося півроку тому, коли з ТОВ "Мобілак" утворили ПП Сидоров О.В., а потім ще кілька. Реєстрація фірм Харків і Харківська область, однак точок самовивозу немає. Зараз ошукані клієнти створили ініціативну групу, яка прагне повернути гроші. Колективне звернення в кіберполіції та інспекцію з питань захисту прав споживачів має вирішити питання, сподіваються ошукані. Вони своєю кількістю прагнуть зупинити діяльність фірми.

    Щоб не втратити гроші, фахівці з безпеки наполягають: оплачуйте товар післяплатою. Це буде дорожче, але точно надійніше. А також завжди потрібно читати відгуки як про сам товар, так і про інтернет-магазині. Однак, шахраї придумали новий спосіб обману. За словами приватного детектива Руслана Болгова, наприклад, при продажу фотоапарата. Людина повинна перевірити, що він працює. Тоді ви телефонуєте покупцеві, тому що покупець в іншому місці, а фотоапарат перевіряє один покупця. І як техніка підходить. Покупець перераховує вам кошти. З банку вам приходить смс з потрібною сумою. Людина забирає товар. І знову ж таки - все ніби добре. "Але все ви знаєте, як виглядає смс від банку для поповнення, так? Шахраї теж знають, як вони виглядають. Зазвичай такі зустрічі відбуваються десь в неділю. Банки не працюють, а насправді вам ніхто нічого не перерахував. Повідомлення - суцільна липа", - додав детектив.

    Так, фахівці радять по можливості не здійснювати покупки або продажу в вихідні дні, а перед тим як віддавати товар, перевіряти рахунок в особистому кабінеті. "Ваша карта заблокована або з вашої картки знято там 1500 гривень, але цю транзакцію заблоковано. Терміново передзвоніть за таким-то номером. Не вказано, який там банк або ще щось і люди телефонують ", - зазначив Руслан Болгов, який сам потрапляв в подібну ситуацію. Чоловік зателефонував у банк за вказаною в повідомленні номером. Тоді аферисти випитують секретну інформацію, яку нікому і ні за яких обставин не можна повідомляти. Шахраї випитують CV-код - це надсекретна інформація, про яку співробітникам банку питати у клієнта заборонено.

    Щоб з'ясувати, що відбувається з банківською картою потрібно дзвонити тільки по номерам, що написані на самій банківській картці. Не можна відповідати на повідомлення типу "Ви виграли машину, квартиру, побутову техніку". Вони очікують неуважність і банальне небажання хоч трохи себе захистити. Якщо вам кажуть, що у вас дуже мало часу або це якась акційна пропозиція і треба це робити зараз - ніколи цього не робити. Сказати: мені треба подумати, мені треба порадитися з дітьми, якщо це літні люди. Раніше повідомлялося, що в Україні зросла кількість шахрайських операцій з банківськими картами. Середній чек за незаконними операціями в 2018 році виріс до 2,5 тисяч гривень з 2,1 тисячі роком раніше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми