Блокування поставок вугілля може призвести до зупинки металургійної галузі України.
Прем'єр зазначив, що у 2016 році в Україні відбулося вперше за останні роки зростання економіки.
"Дуже багато ворогів, в тому числі зовнішніх, бажають, щоб ми перейшли від зростання економіки й повернулися до економічного падіння. Це є неприпустимим. Тому економічна блокада, енергетична блокада може призвести до двох негативних наслідків: перше – це тепло і електроенергія, що неможна допустити, друге – це віялові відключення електроенергії", - зазначив Гройсман.
Він також додав, що блокування Донбасу може призвести до зупинки металургійного виробництва.
"Якщо зупиниться українська металургія, яка формує 12% ВВП і 20% валютної виручки в Україні, – це підірве курс національної валюти", - підкреслив Гройсман, додавши, що в перспективі можуть залишиться без роботи близько 300 тисяч людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як добре заробляти на оренді житла
Голова уряду підкреслив, що він виступає категорично проти контрабанди, однак зазначив, що в питаннях вугілля цей термін не є підходящим.
За словами Гройсмана, вугілля видобувається підприємствами, зареєстрованими в Україні, та з українських надр. "Я проти того, щоб була контрабанда, щоб там було зловживання. Але, якщо мова йде про економічну безпеку нашої країни, наша патріотичність має полягати в тому, що ми маємо стати на державницьку позицію і зрозуміти, що за місяць, за два і навіть за три роки провести переорієнтацію національної економіки неможливо", - наголосив прем'єр.
При цьому Гройсман запевнив, що готовий до діалогу із активістами, що блокують перевезення з Донбасу.