Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст розповів про справжні причини обвалу гривні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня

    Курс долара в Україні в січні 2018 року почав рости через цілий комплекс різнопланових чинників. Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

    2839_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Першою причиною Устенко назвав сезонність, якою раніше пояснював зростання курсу долара і Нацбанк.

    “По-перше, на нинішнє зростання курсу валют впливають сезонні фактори, але, в принципі, для початку року це традиційна ситуація, коли гривня девальвує”, – зазначив Устенко.

    Другою причиною, на думку експерта, міг стати психологічний фактор – очікування населення і бізнесу з приводу майбутнього курсу через прописані в бюджеті курсові значення.

    На думку Устенка, третьою причиною могли стати тактичні помилки влади. Наприклад, заява з приводу того, що вільні кошти казначейства тепер можна тримати на валютних рахунках.

    “Це може бути пов’язано з помилковими заявами, з помилками в тактиці. Таким фактором могла виявитися, наприклад, заява Кабінету міністрів з приводу того, що вільні кошти вони можуть тепер тримати на валютних рахунках. Тобто, з одного боку, вони намагаються робити суспільству посил про те, що гривня стабільна, а з іншого – фактично кажуть, що не дуже-то довіряють гривні, якщо збираються зберігати власні резерви на депозитах в іноземній валюті”, – вважає Устенко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку

    При цьому найсерйознішою причиною падіння гривні Устенко вважає проблеми України з програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

    “Під питанням сьогодні залишається програма співпраці з МВФ. І, відповідно, співпраця з іншими міжнародними організаціями. Тому що це синхронізовано. І вимоги МВФ щодо України не особливо відрізняються від вимог, які є в нашому плані дій з ЄС, або від вимог ЄБРР, або США. … Але в зв’язку з тим, що не вирішено питання, чи буде продовжуватися співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, виникає нервозність на ринку. Цього року не покрита потреба України в міжнародному фінансуванні. На цей рік, за моїми підрахунками, вона становить близько 7 млрд доларів, з яких 4 млрд – повернення за зовнішніми державними кредитами. Це теж додає тиску на гривню”, – зазначає Устенко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми