Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали способи "детінізації" економіки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

    В Україні один із найвищих у Європі рівнів тінізації економіки. Зарплати платять у конвертах, підприємці занижують оборот, щоб залишатися на “єдиному податку”, а десятки тисяч керівників підприємств оформляються на мінімалку.

    7335_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В Україні за найскромнішими підрахунками в тіні перебуває 846 млрд грн (дані НБУ з посиланням на дослідження EY). Це четверта частина всієї економіки. Ексміністр соцполітики Андрій Рева вважає, що реальний рівень тіні становить 40%.

    Якби рівень тіні різко скоротити, зарплати вчителів, медиків можна було б підвищити, з’явилися б кошти на гарантовані державою дешеві кредити, будівництво доріг, стимулювання створення високооплачуваних робочих місць, гідні пенсії.

    Без суворого контролю з боку влади, перевірок і великих штрафів навести порядок не вдасться, впевнені опитані експерти. З одного боку, держава повинна створити можливість і стимул платити чесно: максимально спростити адміністрування, боротися з корупцією та створювати рівні можливості для бізнесу, а з іншого – зробити так, щоб не платити податки стало дорожче, ніж платити, пояснює аналітик Єгор Комов.

    З такою ж думкою погоджується і ексміністр соцполітики Андрій Рева. “Потрібні радикальні дії до тіньовиків. Це повинні бути жорстокі дії. Ми до коронавірусу втратили 500 тисяч платників ЄСВ. З коронавірусом це вже мільйон. На мільйон менше платників. Вони пішли в тінь, тільки-но скасували штрафи”, – розповідає Рева.

    Про єдиний податок

    В Україні кілька мільйонів осіб зареєструвалися як фізособи-підприємці і платять єдиний податок. Наприклад, підприємці третьої групи можуть мати оборот до 7 млн грн на рік, платити лише 5% єдиного податку і 1100 грн ЄСВ.

    Андрій Рева пропонує “почистити” списки тих, хто має право перебувати на єдиному податку. Залишити в ньому тільки тих, хто дійсно потребує підтримки, інших же перевести на загальну групу.

    Про зарплати у конвертах

    Ще торік “Слуги народу” (з ініціативи голови профільного комітету Данила Гетманцева) різко знизили штрафи за порушення трудового кодексу, зарплати в конвертах і неоформлених працівників. У результаті кількість тих, хто отримує в конвертах, зросла.

    Водночас, як зазначає Андрій Рева, загальне податкове навантаження (якщо рахувати від тієї суми, яку потрібно закласти в зарплатний фонд) становить усього лише 34%, тоді як у деяких європейських країнах платять і більше ніж 50%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми