Перш за все, Вам треба знати, де (переважно) ви збираєтеся в цих кросівках бігати і для чого ви їх взагалі купуєте.
Зараз бігові бренди щосезону випускають десятки моделей, відмінних між собою за метою їхнього застосування: для тривалих тренувань ("трейнери" або "дистанційні"), змагань, зміцнення стопи (мінімалістичні), бездоріжжя. Наприклад, одна з найбільш популярних сучасних фірм пропонує великий вибір кросівок для будь-яких цілей використання, детальніше можна побачити на сайті vse-krossovki.in.ua.
По-друге, треба визначитися з типом поверхні. Для асфальту і щільного сухого грунту підійде взуття, перераховане вище. Для безпечного бігу грунтом, нерівним і слизьким поверхням варто вибирати кросівки з категорії позашляхових.
Сльота, лісові стежки, гори - їхня стихія. Також ці кросівки гарні для бігу сніжною зимою Таке взуття забезпечене хорошим протектором і зроблене з міцного матеріалу, який надійно захищає ноги. У той же час, такі кросівки володіють посередньої амортизацією, малою гнучкістю і найбільшою вагою в порівнянні з іншими типами бігових кросівок.
Також треба взяти до уваги свій рівень фізичної підготовки. Зауважте на свою вагу і тренованість. Залежність тут проста: чим більше ваша вага і гірше тренованість м'язів і зв'язок, тим важливіше при виборі кросівок амортизація та підтримка. І навпаки: чим краще ви підготовлені і більше ваш біговій досвід, тим менше елементів амортизації і підтримки вам буде потрібно у взутті.
Корисні поради при виборі кросівок
- Стопа в кросівках повинна бути щільно зафіксована в п'яті і не рухатися усередині, ви не маєте відчувати дискомфорту (це, мабуть, найголовніший критерій - не вибирайте взуття за зовнішнім виглядом!)
- Коли ви стоїте, відстань від великого пальця ноги до носка кросівка має становити 5-10 мм. Це десь на 1-1.5 одиниці більше вашого звичного розміру взуття. Інші варіанти призводять до збитих нігтів, натертості і мозолів. А це боляче і негарно.
- Купуйте кросівки ввечері або після тривалих прогулянок, коли нога злегка збільшена в об'ємі і стає більш плоскою - майже як при бігу. Це дозволить уникнути помилок при виборі розміру.
- Надіньте кросівки і пробіжіться в них прямо в магазині. Нозі повинно бути дуже комфортно. В іншому випадку - вибирайте інші розміри або модель.
- Бігові кросівки зазвичай зношуються після 600-1500 км бігу. Детальніше про знос взуття вам розповість його підошва: якщо навіть на зовнішній вигляд кросівки виглядають добре, але підошва стерта, настійно рекомендуємо купити нові щоб уникнути травм.
- З обережністю ставтеся до купівлі взуття поштою, каталогами або у невідомих продавців. Бігові кросівки - річ високотехнологічна, тому підробки, що продаються дешевше звичайного, часто призводять до травм колін, ступень, спини.
- Носіть спеціальні бігові шкарпетки: в них відсутні шви (а значить, менше натертостей і мозолів), вони виводять вологу, зберігаючи ноги сухими, і добре фіксують п'яту.