Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як інвестувати у житло - поради експерта

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції, нерухомість

    Попри тимчасову стагнацію на ринку нерухомості України, окремі експерти прогнозують пожвавлення попиту із початком весни 2023 року. Крім того, вони сподіваються, що тоді ж на ринок повернуться вітчизняні та закордонні інвестори.

    1458_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

    Менш досвідчені гравці на цьому ринку не завжди встигають проаналізувати усі фактори й часто вкладають кошти у непривабливі для майбутнього покупця варіанти. Тож, про те, що врахувати, аби не втратити, а заробити — далі.
    Помилка 1. Інвестувати у старі формати
    Як розповіла експертка ринку нерухомості Вікторія Берещак, застарілі концепція і формат житла — об’єктивні фактори для відмови потенційних мешканців купувати у вас квартиру.
    Вона наголошує, що ринок постійно розвивається, а забудовники пропонують формати житлових комплексів, де є все необхідне для життя. Якщо ж купити нерухомість у комплексі старого формату з метою перепродати, то навряд така інвестиція буде вдалою.
    Помилка 2. Проігнорувати якість будівництва
    Вікторія Берещак додає, що зараз покупці враховують безліч факторів перед купівлею житла. Серед них — матеріали, якість виконаних робіт, енергоефективність будівлі.
    Керамоблок керамоблоку різниця, а керамоблок і газоблок тим паче. А зараз звертають увагу і на те, як виконані лоббі й вхідні групи, яке ліфтове обладнання. Тобто, люди дивляться загалом на те, з чого будують і наскільки це не тільки енергоефективно, але і зносостійко, і привабливо, додає Берещак.
    Помилка 3. Обрати неліквідний район
    Третій нюанс — житло може не продатися, якщо воно розташоване у нерозвиненому районі з відсутністю потрібної інфраструктури. Такі квартири можуть бути дешевшими, й на це можуть «клюнути» інвестори-початківці, однак згодом реалізувати таке капіталовкладення буде проблематично.
    Помилка 4. Інвестиція у ЖК, де не видно динаміки будівництва
    Берещак зазначає, що існують проблеми з реалізацією квартир у комплексах, що продовжують будуватись. Може бути, що навколо пилюка і бруд або ж, коли будівництво заморожене, з вікна видно довгобуд.
    Однак покупці готові це терпіти, якщо поруч є інфраструктура, яка постійно доповнюється, а будівництво активно триває.
    Помилка 5. Сусідство з критичною інфраструктурою
    Ще один момент стосується сусідства: ТЕЦ, ТЕС та іншої інфраструктури, яка є ціллю росіян для обстрілів. Берещак зазначила, що не може прогнозувати, як розвиватимуться погляди покупців далі, але зараз таке житло продати важко, бо спрацьовує психологічний фактор.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми