У Криму за тиждень на ГРВІ та грип захворіло понад 10 тисяч осіб, що на 43% вище епідемічного порогу. При цьому місцеві жителі скаржаться, що швидку допомогу доводиться чекати годинами – є скарги навіть на чотиригодинні запізнення.
У затримках на виїзди винні кілька факторів: дефіцит працівників і ставки, які на півострові не переглядали після анексії.
"Брак лікарів швидкої допомоги в цілому по Криму складає близько 46%. Трохи краще справи йдуть із середнім медперсоналом – 35%, дефіцит водіїв – теж 35%", – заявили в Центрі медицини катастроф.
За їхніми даними, досвідчений лікар швидкої може отримувати з усіма стимулюючими виплатами до 50 тисяч рублів (20,5 тисяч гривень). Лікарям з досвідом роботи до 6 років доводиться погоджуватися на 21 тисячу рублів (8,6 тисячі гривень), ставка фельдшера – 16,5 тисячі рублів (6,7 тисячі гривень), а водіїв – близько 8 тисяч рублів (3,3 тисячі гривень).
У результаті деякі екіпажі працюють з одним фахівцем замість двох. Найбільше дефіцит працівників швидкої б'є по жителям Сімферополя, де не вистачає 50% бригад.