Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як отримувати зарплату після звільнення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

    В Україні закон дозволяє отримувати частину зарплати після звільнення у вигляді допомоги з безробіття. Крім того, допомогу на час карантину можуть отримувати і ті, хто втратив частину заробітку.

    5388_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Як отримувати зарплату після звільнення

    “Допомога з безробіття особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня”, – йдеться в законі про соціальне страхування.

    Максимальна виплата:

    50% зарплати – стаж до 2 років;
    55% зарплати – стаж від 2 до 6 років;
    60% зарплати – стаж від 6 до 10 років;
    70% зарплати – стаж від 10 років.

    Перші три місяці працівнику платять повну виплату, наступні три місяці – 80%, потім – 70%. Водночас отримувати гроші можна протягом 9 місяців. Варто зазначити, що фактично це не допомога від держави – це страховка, яку платять усі, хто працює. Із заробітної плати щомісячно 22% розподіляють до трьох фондів, один із яких – фонд із безробіття.

    Для прикладу, якщо у вас була офіційна зарплата в розмірі 13 тис. грн і ви звільнилися за згодою сторін, за стажу в 4 роки перші три місяці ви зможете отримувати свою законну страхову виплату в розмірі 7,1 тис. грн. Потім ще три місяці – 5,7 тис. грн і ще стільки ж – по 5 тис. грн. Але це за умови, що за весь цей період ви не знайдете роботи.

    Як перевіряють безробітних

    В Україні на час карантину можна отримувати допомогу з часткового безробіття. “Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу)”, – йдеться в законі.

    Водночас чиновники можуть приходити з перевірками й контролювати, куди витрачають отримані кошти. Наприклад, центр зайнятості контролює цільове використання коштів, що перераховуються роботодавцю для виплати працівникам допомоги.

    Під час перевірки можуть перевірити документи, які підтверджують виплату зарплати, скорочення кількості робочих годин.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми